Ateroskleróza a arterioskleróza | Serrapeptáza

Ateroskleróza jsou tukové depozity a arterioskleróza jsou vápníkové depozity, uložené uvnitř cévních stěn. Tyto depozity nám zužují průsvit cév a zhoršují prokrvení.

Obecně jsou důkazy, že vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko rozvoje aterosklerózy, angíny, žilné trombózy či krevních sraženin. Cholesterol však není látka, která tato poškození vyvolává. Poslední výzkumy ukazují, že hlavně zánět a volné radikály způsobují poškození obou jak cholesterolu tak i cévní stěny. Pokud je stěna cévy narušena, organizmus se pokusí tuhle část opravit. Následkem je zabudování vápníku a cholesterolu do poškozené cévy a dojde ke vzniku plátu. Riziko vzniku a rozvoje kardiovaskulárních onemocnění nejlépe zhodnotí ne hladina cholesterolu, ale homocysteinu. Vzniká z cysteinu (esenciální aminokyselina) při nedostatku skupiny vitamínu B: B3, B6, kyseliny listové a B12. Homocystein je mnohem přesnější na měření rizik než cholesterol. Dá se jednoduše měřit a kdykoliv opakovat. Takto se dají například i hodnotit různé stravovací (dietetické) programy. Programy podpořené vitamíny, pro prevenci před kardiovaskulárními onemocnění s kontrolou volných radikálů je úspěšnější než dieta s omezením tuků a cholesterolu.

Ateroskleróza léčba Serrapeptáza

Ateroskleróza léčba - SERRAPEPTÁZA

Výzkumníci v Německu používali serrapeptázu na léčbu aterosklerózy. Serrapeptáza pomáhá rozkládat aterosklerotické pláty bez škodlivých účinků na zdravé buňky v cévní stěně. Tvrdá a zúžená céva se považuje za následek spojených účinků zánětu a oxidovaných lipidů. Serrapeptáza léčí oboje i zánět a rozpouští neživé pláty. Na rozdíl od léků, které blokují cholesterol, serrapeptáza čistí neživé tkáně z cévní stěny bez narušení syntézy cholesterolu. Může se stát, že při užívání serrapeptázy se zvýší hladina cholesterolu, protože se uvolní z cévní stěny do krevního oběhu, aby se vyloučil z těla.

Cholesterol

Cholesterol je v čistém stavu antioxidant a nezbytná složka steroidních hormonů a všech orgánových systémů těla. Léky blokující biosyntézu cholesterolu mohou způsobit poškození jater, očí, plic a jiných měkkých tkání.

Zkušenosti se serrapeptázou při léčbě aterosklerózy

Ačkoliv jsou studie se serrapeptázou relativně nové, některé zprávy z literatury ukazují, že je lepší a rychlejší než chelatace. Slavný německý lékař profesor Hans Nieper používal serrapeptázu na léčbu zúžených cév u svých pacientů s postižením srdečních cév. Referoval, že serrapeptáza rozpouští krevní sraženiny a varikózní žíly se zmenšují.

Na našem webu si můžete zakoupit nejkvalitnější serrapeptázu od kanadské firmy ENEREX. Při hodnocení účinnosti je důležitá hodnota UI, která značí aktivitu enzymu. (čím vyšší je číslo tím je enzym aktivnější a účinnější).