Bolest svalů | oxid dusnatý

Aminokyselina L-citrulinu zvaná citrullin malát nejenom zvyšuje produkci oxidu dusnatého, ale také snižuje bolest svalů.

Svalová bolest je nepříjemný zážitek, ke kterému dochází obvykle po namáhavém nebo nezvyklém cvičení.Tato bolest se nazývá pozátěžová bolest svalů a obvykle je cítit nejsilnější 24–72 hodin po cvičení.V jedné studii bylo náhodně vybráno 41 lidí, kteří bud dostávali buď 8 gramů citrullin malátu nebo placebo. Hodinu před provedením co největšího počtu opakování na plochém barbell bench pressu.Ti, kterým byl podáván citrullin malát, hlásili o 24% méně bolestivosti svalů po 24 až 48 hodin po cvičení ve srovnání s těmi, kteří užívali placebo.

Citrullin malát zvyšuje produkci oxidu dusnatého, což zvyšuje průtok krve do aktivních svalů. Na druhé straně se předpokládá, že citrulin malát zvyšuje dodávku živin a čiré odpadní produkty, které jsou spojeny s únavou svalů, jako je laktát a amoniak.Jiná pozdější studie o účincích citrulinu po cvičení nohou na bolest svalů však nenašla citrullin malát jako užitečný při léčbě bolestivosti svalů.Jedním vysvětlením tohoto rozdílu v nálezech je, že lidem ve studii cvičení nohou bylo poskytnuto 6 gramů citrulin malátu, což je o 2 gramy méně než v předchozí studii.Schopnost citrullin malátu snížit svalovou bolestivost tedy může záviset na dávce a cvičení. Je však zapotřebí dalšího výzkumu.

Pokud byste chtěli vyzkoušet oxid dusnatý na váš organizmus, můžete zakoupit na našem eshopu jedinečný produkt L-complex H-technology 200 kapslí | oxid dusnatý.