Znáte účinky chlorofylu na naše zdraví?

Chlorofyl je přírodní látka s mnoha blahodárnými účinky. Jeho systematická konzumace posiluje naše tělo a má pozitivní vliv na náš imunitní systém. „Krev rostlin“ je čistým zdrojem energie. Zjistěte o tomto zázračném zeleném pigmentu více.

Účinky chlorofylu

Chlorofyl má příznivý vliv na střevní bakterie, a proto může zmírnit řadu trávicích problémů. Je nápomocný při nadýmání, trávení a pálení žáhy. Podporuje metabolické procesy, díky nimž jsme schopni udržet správnou váhu a vitalitu. Chlorofyl dodává kyslík do všech našich buněk, díky čemuž můžeme čistit krev od všech toxinů a snižovat hladinu cholesterolu. Konzumací chlorofylu snižujeme riziko aterosklerózy a srdečního infarktu. Chlorofyl také stimuluje produkci vitamínů A, E a K. 

Chlorofyl snižuje potřebu inzulínu, obnovuje a čistí krev, zvyšuje její srážlivost, reguluje krevní tlak a posiluje oběhový systém. Pomáhá ženám regulovat menstruační cyklus, podporuje správné fungování štítné žlázy a pankreatu. Eliminuje působení karcinogenů a neutralizuje nepříjemný tělesný pach.

Chlorofyl je velmi vhodný pro lidi, kteří netráví čas na slunci, resp. se nevystavují dostatku slunečního světla. Ukázalo se, že chlorofyl je prospěšný i pro lidi, kteří jsou unavení a žijí pod neustálým stresem. Konzumací zelených koktejlů bohatých na chlorofyl nebo tekutý chlorofyl pomáháme tělu udržovat alkalické pH.

chlorofyl-ucinky-pro-lidsky-organismus

Zdroj chlorofylu

Chlorofyl vašemu tělu nejlépe dodáte v podobě zeleniny z ekologického zemědělství, a to v syrové formě, tj. v salátech, ručně lisovaných šťávách apod. Mezi nejlepší zdroje chlorofylu patří pórek, petržel, celer, brokolice, listy řepy, kedlubny, květák a okurka. 

Alternativou zeleninových šťáv jsou potravinové doplňky. Na našem e-shopu nabízíme kvalitní tekutý chlorofyl DuoLife Chlorofil 750ml.

Chlorofil