Co je colostrum

Colostrum je tekutina produkovaná mléčnými žlázami matky v průběhu prvních hodin laktace. Obsahuje maximální koncentraci důležitých látek, které dokonale přenášejí imunitní systém matky. Novorozenec se tak dokáže skvěle bránit nemocem způsobeným bakteriemi, viry, plísněmi a dalšími mikroby.

Kolostrum

Colostrum je zdrojem obranných imunitních mechanismů, jako jsou především tzv. imunoglobuliny, laktoferin a interferony. Obsahuje růstové látky, metabolické látky, enzymy, aminokyseliny a velmi důležité vitamíny a minerály.

Colostrum - co o něm víme 

Colostrum je jedna z nejkomplexnějších živin pro savce, včetně člověka. Skládá se z více než 82 přírodních, životně důležitých látek v dokonalé přírodní rovnováze. Látky v tomto složení nejsou obsaženy v žádné jiné potravině.

V čem je kravské colostrum unikátní

Lékaři zjistili podobnost složení kravského colostra s lidským colostrem, lidský organismus ho proto skvěle snáší. Kravské colostrum obsahuje čtyřnásobně více životně důležitých látek než to lidské, což z něj dělá značnou podporu lidského organismu. Nové mezinárodní lékařské studie prokazují, že užíváním kravského colostra jako doplňku stravy lze účinně a efektivně posílit imunitní systém, podpořit procesy hojení a regenerace buněk a tkání. Užívání kravského colostra také pomáhá regenerovat zažívací systém, zvyšuje fyzickou výkonnost a příznivě ovlivňuje funkci celého organismu.

Co ovlivňuje kvalitu colostra

Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících obsah imunoglobulinů v colostru je doba mezi porodem a prvním podojením. SENZA Colostrum obsahuje mlezivo odebírané do 12 hodin po narození telátka.

SENZA Colostrum 90 kapslí české kolostrum

Jak colostrum zpracováváme

Senza Colostrum je zpracováváno procesem tzv. lyofilizace (vymrazování, sublimační sušení). Při tomto postupu se malé kousky látky určené k sušení rychle zmrazí, a to tak, aby bylo minimalizováno poškození struktury vznikajícími krystalky ledu. Poté se výrobek vysuší. Tohoto postupu se užívá k sušení termolabilních látek, které se při běžných metodách sušení rozkládají. Sušená potravina si tak v maximální míře zachová svou původní texturu, aroma a hlavně účinné látky.

V e-shopu si můžete objednat nejkvalitnější kolostrum z jižní Moravy - SENZA Colostrum 90 kapslí.