Dezinfekce interiéru ozonem | BIOOZON

Dezinfekce interiéru ozonem pro likvidaci zápachů, chemických výparů a mikroorganizmů.

V interiéru domácnosti můžeme ozon použít k likvidaci mnoha nepříjemných zápachů a chemie, jako jsou lepidla z nového nábytku, po malování, zápachy po vaření, kouř z cigaret, zápach ze zvířat, odpadky plísně a mnoho dalších zápachů organického i anorganického původu. Neexistuje prakticky žádný zápach, který by ozonu nezlikvidoval.

Dezinfekce interiéru pomocí ozonu

Více než 300 000 osob v ČR je alergických na prach v domácnosti. Nemohou se nacházet v zaprášených místnostech, nemohou uklízet. Alergii u nich vyvolávají alergeny, které se nacházejí ve výtrusech prachových roztočů (Dermatophagoides farinae, D. pteronyssinus) na drobných částech prachu. Alergeny (DER p1, DER f2 a jiné) jsou sacharidy spojené s peptidy s molekulární hmotností od 25 000 do 40 000. Ozon je účinně ničí a také omezuje rozvoj prachových roztočů. Každý alergik by si měl pořídit ozonátor a pravidelně dezinfikovat místnosti, ve kterých se necítí dobře.

Zákrok s využitím silného oxidantu ozonu je důležitý také při odplísňování starých a zanedbaných bytů nebo domů, v nichž chybí ventilace a vysoká vlhkost způsobila nadměrný rozvoj plísní (Stachybotrys chartarum, Aspergillus versicolor). Další použití je také po malování, nátěrech, přípravě ryb v kuchyni apod.

A to nejlepší nakonec. Náš Generátor ozonu má malou spotřebu jen 60W a nepotřebujete žádné další náplně. Životnost vyvíječe ozonu je dle použití 5-8 let.

Generátor ozonu si můžete zakoupit na našem webu HOME CLEANER 1500 od českého výrobce BIOOZON s.r.o.