Mikrobiom

Pokud nepřijímáme dostatek vlákniny pro výživu grampozitivních bakterií, převládnou v našich střevech gramnegativní bakterie a to vede k dalším problémům.

Nezdraví mikrobiom způsobuje

  1. V trávícím traktu: inzulínová rezistence (diabetes 2. typu), nechutenství, potravinová intolerance
  2. V mozku: Parkinsonova choroba, deprese
  3. V dalších oblastech: slabá imunita, alergie, autoimunitní onemocnění

Dosavadní výzkumy ukazují na vztah střevního mikrobiomu k inzulínové toleranci tedy k cukrovce 2. typu, k nemocem srdce a cév, ale také problémům s ADHD a s autismem podobně jako k depresím a úzkostným stavům. Moderní stravování podporuje množení gramnegativních bakterií, které produkují LPS (silně prozánětlivý lypopolysacharid). Potrava s dostatkem prebiotických vláknin posouvá mikrobiom k převaze grampozitivních bakterií (snížení produkce LPS)

Odhaduje se, že buňky v našem těle jsou jen 45% lidské a 55% tvoří mikroby, z nich většina žije v tlustém střevě. Tyto mikroby se vyvinuly pro život uvnitř nás a my jsme na nich vývojově závislý. Je tedy důležité, abychom si náš střevní mirobiom udržovali ve zdravé rovnováze.

Pro zdravou rovnováhu mikrobiomu doporučujeme zakoupit produkt od švédské firmy Zinzino Zinobiotic, obsahující prebiotické vlákniny.

Mikrobiom