Molekulární vodík

Molekulární vodík je nejjednodušší, nejlehčí a nejpočetnější molekula ve vesmíru. Jeho malá fyzikální velikost mu umožňuje rozptylovat se pasivně přes membrány díky koncentračnímu gradientu. Pasivní difůze molekulárního vodíku přes membrány s buněčnou dvouvrsrvou umožňuje snadné dodání vodíku do cílových tkání včetně mozku, jater, srdce nebo jiného orgánu postiženého oxidačním stresem nebo buněčným poškozením.

Molekálrní vodík produkty

Molekulární vodík má mnoho možných výhod

jako inovativní terapeutické činidlo v klinické medicíně. Malá molekulární velikost umožňuje jeho rychlou difuzi k cílovým orgánům, zatímco fyziologické proměnné (např. pH, saturace kyslíkem, teplota, krevní tlakú nejsou ovlivněny aplikací molekulárního vodík. Kromě toho by molekulární vodík mohl být dodáván různými způsoby podání.

Zvyšuje výkon a snižuje únavu, zrychlí regeneraci po sportovních výkonech a úrazech. Odbourává kyselinu mléčnou. Také sníží překyselení organizmu a redukuje oxidační stres (volné radikály). Regeneruje DNA a biologicky omlazuje organizmus.

Evropský institut pro terapii molekulárním vodíkem

I když výzkum probíhá teprve krátce, již přes tisíc věděckých článků naznačuje, že vodík má terapeutický potenciál ve více než 170 různých modelech onemocnění lidí a zvířat. V podstatě má vliv na každý lidský orgán lidského těla.

Nejpraktičtější způsob využití molekulárního vodíku je díky vodíkovým tabletám rozpustným ve vodě nebo tabletách k perorálnímu užití.

Na našem eshopu můžete zakoupit molekulární vodík Molekulární vodík H2 Forte® o obsahu 120 tablet k perorálnímu užití.

Doporučené dávkování 1-3 tablety 3x denně.

H2 FORTE 120 tablet