Omega 3 a 6

Poměr Omega 6 : Omega 3, který je 5:1 a vyšší má za následek:

  • zhoršenou propustnost buněčné membrány, nižší vstřebatelnost živin (kyslík, glukóza, vitamíny, minerály atd.)
  • nedostatečnou látkovou výměnu, detoxikaci
  • prozánětlivé prostředí v buňkách
  • oslabení imunity

Jedna z hlavních příčin vzniku chronických zánětů a následně degenerativních nemocí je špatný poměr esenciálních Omega-6 : Omega-3. Obě esenciální kyseliny jsou nezbytné pro správné fungování organismu, musíme je však přijímat ve stravě, protože si je tělo neumí vyrobit a je nutné, aby byly v těle zastoupeny v optimální hladině = ROVNOVÁZE.

Omega-6 jsou PROzánětlivé a Omega-3 PROTIzánětlivé.

Omega 6 jsou důležité pro akutní zánětlivou reakci, která přispívá k hojení ran a zastavuje krvácení, což je nezbytná funkce pro ochranu organismu. Na druhou stranu působí protromboticky a mohou způsobit trombózu (ucpávání cév), nepříznivě ovlivnit krevní tlak a vést k zánětlivým a bolestivým procesům v těle. Je důležité, aby hladina Omega 6 byla vyvážena dostatečným množstvím Omega 3.

Omega 3 působí protizánětlivě a mají za úkol mimo jiné chránit organismus před tvorbou chronického zánětu. Ten vzniká špatným poměrem Omega 6 : Omega 3 – vyšším jak 3:1, který nás převáží do stavu, ve kterém vznikají záněty.

Záněty vyvolávají nepříznivé reakce v těle, ale samy o sobě ještě nepůsobí závažnou škodu. Závažnější problémy vznikají při špatném poměru Omega-6 : Omega-3 nad 5:1. Tento poměr totiž již vede k ničení nitrobuněčných struktur – lyzozomů. To má pak přímý vliv na vypuštění destrukčních enzymů MMP (matrix metaloproteináza). Pokud jsou v buňkách uvolňovány tyto destrukční enzymy, potom začíná v těle bujet chronický zánět, který vede postupně k destrukci tkání v kostech, chrupavkách nebo mozkových buňkách. Tento proces destrukce vede k poškození integrity buněk. Pomalé uvolnění MMP způsobuje jevy, které obvykle přisuzujeme stárnutí, ale není tomu tak! MMP totiž ničí naše tkáně a mezibuněčný matrix. Tento matrix je jako síť, která udržuje buňky na správných místech (strukturální integrita), jinak by se naše tělo rozpadlo! (Jedná se např. o kolagen, elastin, a další látky, které dávají formu a soudržnost tkáním a pomáhají buňkám komunikovat a spolupracovat).

Toto vede k celé řadě zdravotních problémů a nemocí, jako jsou například:

  • postižení kostí (osteoporóza)
  • postižení chrupavek a kloubů (artróza, artritida)
  • postižení cév (vysoký tlak, ateroskleróza – kornatění tepen, křečové žíly, hemeroidy)
  • postižení mozku (neurodegenerativní nemoci: Alzheimer, ADHD)
  • postižení dalších tkání (nádorové buňky, metastáze)
  • urychlení stárnutí

K dosáhnutí správného poměru v těle Vám doporučuje užívat minimálně po dobu 3 měsíců produkt ZinZino Balance Oil 300ml.

Zinzino-Balance-Oil-Orange-Lemon-Mint-300ml

Zapojte se jako spotřebitel (fyzická osoba) nebo obchodník (právnická osoba) do programu ZinZino a nakupujte produkty za prémiové ceny.

Více o programech se dozvíte na na našich stránkách.

Pokud by Vám nebylo něco jasné kontaktujte našeho konzultanta na produkty ZinZino.