Podrobnosti o colostru a jeho imunitním významu

Tato přírodní látka poskytuje perfektní kombinaci životně důležitých složek (imunoglobuliny, růstové faktory, vitamíny, minerály a proteiny), které napomáhají našemu tělu v boji proti parazitům, bakteriím a virům. O kravském (bovinním) colostru již proběhlo mnoho studií, které ukazují, že je z 95 % podobné tomu lidskému. Jednou z nejznámějších studií o kravském colostru je studie z roku 2007, která tvrdí, že potravinové doplňky z kravského colostra brání chřipce účinněji než vakcína proti chřipce.

V této studii výzkumní pracovníci v San Valentinu porovnávali účinnost podávání tablet z colostra s očkováním proti chřipce na zdravých lidech ve věku 30-80 let. Jednotlivci byli rozděleni do čtyř skupin. Dvě skupiny lidí, které užívaly colostrum, byly méně nemocné než ty, které užívaly vakcínu proti chřipce.

Colostrum poskytuje energii a živiny. Je velmi bohaté na uhlovodíky, lipidy a proteiny. Uhlovodíky jsou samozřejmě přítomné v mlezivu spolu s vitamíny a minerály – vápník, hořčík, draslík a zinek.

 

V naší nabídce najdete kolostrum SENZA, které je vyrobené z lokálních zdrojů na jižní Moravě.

Colostrum Senza Medical vitamín