Strom Aloe

Strom aloe je stále zelená rostlina. Najdeme ji v písečných a kamenitých oblastech Afriky, Arabského poloostrova, Kanárských ostrovů a Středozemního moře. Má silné, masité listy se špičatými okraji. Listy jsou šedozelené, zatímco zuby jsou světlejší. Na nich je voskový nátěr. Listy mohou být řezány, pokud je rostlina stará nejméně tři roky.Je zajímavé, že předtím, než ji odtrhneme z listů (nejcennější jsou ty z níže), neměli bychom ji zalévat asi týden, protože pak bude bohatší na výživné složky.

STROM ALOE - PĚSTOVÁNÍ

Pěstuje se v zemích v mírném pásmu a tam dosahuje výšky asi 1 metr. V přírodních podmínkách může dosáhnout výšky přes 5 metrů.

Strom Aloe

POUŽITÍ DŘEVITÉ ALOE

Na co používáme aloe stromů? V domácím lékařském kabinetu jej můžeme použít jako analgetikum, protizánětlivé a projímadlo. Pomáhá při rychlejším hojení ran a popálenin, snižuje viditelnost jizev.Používá se interně, pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a také pracuje na imunitním a trávicím systému. Podporuje funkci střev a léčí vředy a zbavuje se toxinů. Pomůže lidem, kteří chtějí zhubnout, rychlejší metabolismus. Zmírňuje také zánět, regeneruje celé tělo po nemoci a nehodě. Je nezbytným opatřením při potírání kožních onemocnění - kožních onemocnění, bradavic, vředů.

Buničina z aloe je bohatá na cenné aminokyseliny, prvky, jako je například vápník, hořčík, železo, draslík, fosfor, zinek, sodík, enzymy, kyseliny a komplexní cukry. Můžeme připravit mnoho přípravků z čerstvých listů aloe a jeho šťávy: masti, masti, pleťové vody a sirupy a dokonce i aloe med. Strom aloe je v kosmetickém průmyslu oceňován. Používá se mimo jiné pro péči o tělo po staletí v Egyptě a Římě.

Můžeme také použít masky aloe vera, které nám pomohou zlepšit vzhled naší pokožky.

Aloe má také výživný účinek na pokožku hlavy - tím se zbavíte lupů.

Na našem eshopu nabízíme produkt, který jehož základem je dřen z aloe - DuoLife Aloes 750ml.