Vlastnosti kolagenu

Tento protein je hlavní složkou mimo jiné jedné z vrstev kůže (dermis). Kolagen se skládá ze sítě vláken a tato síť tvoří specifický rámec pro růst buněk a krevních cév. Takže to můžete bezpečně nazvat „lešením“ pro kůži.

Přírodní kolagen

Je to živý a biologicky aktivní protein, jehož charakteristickým rysem je snaha o fúzi s lidskými proteinovými vlákny. Zajímavé je, že představuje asi 30% celkové hmotnosti bílkovin v lidském těle. Pro dospělého o tělesné hmotnosti 75 kg jsou proteiny 15 kg, z toho 7,5 kg přírodního kolagenu.

Pití kolagenu

V průběhu času se kolagenová vlákna v našem těle postupně degradují. Již po 25 letech buňky snižují přirozenou produkci tohoto proteinu, což způsobuje příliš nízkou úroveň hydratace a ochabující epidermis, která se zase projevuje ve formě vrásek. Užívání v tekuté formě pro pití podporuje regeneraci kolagenových vláken a zpomaluje proces stárnutí kůže.

Kolagen pro klouby

Je to jeden z nejdůležitějších bílkovin v lidském těle, díky němuž jsou tkáně a chrupavky odolné, elastické a elastické. Bohužel, s věkem a také s velmi aktivním životním stylem se produkce tohoto důležitého proteinu v našem těle může ukázat jako nedostatečná. V takových situacích se doporučuje doplňkové doplňování - pomůže to zůstat plně funkční po mnoho let. Je třeba si uvědomit, že vitamin C je nezbytný pro správnou syntézu proteinů. Doporučujeme užívat SENZA Vitamín C v liposomální formě během léčby přírodním kolagenem, výrazně tím podpoříme správnou tvorbu kloubní chrupavky.

 

Kolagen – potravinový doplněk

  • posílení krevních cév - kolagen posiluje stěny krevních cév a také zvyšuje jejich pružnost, díky které nejen zlepšujeme stav hluboce skrytých krevních cév, ale také můžeme zabránit vzniku tzv pavoučí žíly na obličeji nebo těle.
  • zlepšení vzhledu pokožky a zvýšení její regenerační kapacity - doplnění kolagenu pomůže zbavit se strie, celulitidy a také pozitivně ovlivní odstranění zbytků akné.
  • redukce vrásek a ochrana proti jejich tvorbě.
  • vylepšený stav a vliv na růst vlasů - kolagen také pomůže lidem bojovat s vypadávání vlasů.

Objednávejte DuoLife Collagen 750ml v tekuté formě nebo kolagen v sypké formě SENZA Collagen 170g.