Živiny

Velmi důležité pro náš organizmus je doplňovat správné živiny. Průmyslově zpracovaná strava nám škodí nejen svým prozánětlivým působením. Je také uměle ochuzována o důležité živiny a navíc jsou už základní suroviny na živiny chudé, protože naše půda je vyčerpaná.

Základní živiny doplněk stravy Xtend

Kdybychom chtěli dát všechny živiny, které denně potřebujeme do jedné tablety, byla by opravdu velká. Proto je doporučená denní dávka  produktu Xtend 4 tablety, abychom zajistili dostatečné množství příjmu živin na každý den. Vypadá jako obyčejná vitamínová nebo minerální tableta. Základem jsou tedy běžné složky, které obsahuje většina kvalitních doplňků stravy. Xtend však mimo tento základ obsahuje i další velmi důležité živiny.

Fytonutrienty

  • látky, které rostliny vytvářejí pro své zdraví a na ochranu. Například různé formy vitamínu E. Většina vitamínových doplňků obsahuje pouze jednu z forem, ale lidské tělo potřebuje všechny formy, protože každá vykonává jiný úkol. Některé formy účinně likvidují škody na buněčných membránách, jiné ničí rakovinové buňky. Nejlepších výsledků tedy dosáhneme pokud tyto různé formy užíváme společně

Karotenoidy

  • i zde jsou různé druhy, velmi známý je beta-karoten, ale možná jste slyšeli o alfa-karotenu. Ten je účinný při zabíjení rakovinných buněk. Zeaxanthin a lutein chrání vnitřní prostředí oka a brání úbytku zraku. Patří zde i lycopen, který se nachází ve vodním melounu a rajčatech a působí také proti rakovinným buňkám v různých tkáních.

Spektrum polyfenolů

  • 4 druhy jsou rozpustné ve vodě a 3 v tucích. Každý z nich se v těle chová jinak a také se dostávají do růzých míst. Obsaženy jsou tu všechny, protože chceme rozšířit protizánětlivou ochranu do celého organizmu.

Betaglukany 1,3/1,6

  • jsou velmi důležité pro fungování vrozené imunity. Jedná se o nejefektivnější prostředek k pozitivní modulaci. Přidali jsme k nim rhodanid, látka získaná z brokolice. V malých dávkách se jedná o esenciální živinu. U většiny lidí betaglukany bez rhodanidu dostatečně nefungují.

V přípravku Xtend 60 tablet jsou všechny tyto specifické složky zkombinovány s běžnými vitamíny a minerály.

Živiny