Aplikace vitamínu C

Aplikace vitamínu C je široká pomáhá při nachlazení, posiluje imunitu, zesiluje stěny krevních cév, snižuje množství škodlivého cholesterolu, je v naší stravě nenahraditelný. Dnes je jen málo lidí skutečně vystaveno jeho nedostatku. Většina poptávky je pokryta pestrou stravou. Někdy se však ukáže, že vyšší dávkování vitamínu C je nezbytné nebo alespoň užitečné.

KDY BYSTE MĚLI DOPLNIT VITAMIN C

Vzhledem ke stresu, věčnému spěchu, nepříliš čistému vzduchu a přetížení jsme nyní většinou náchylní k nedostatku přírodnímu vitamínu C (kyselina askorbová). Vyšší dávky vitamínu C by měli zvažovat zejména lidé:

  • bojuje s častými infekcemi
  • problémy s oběhem nebo zlomenými kapilárami
  • kouření cigaret
  • trpí cukrovkou
  • žít ve znečištěném prostředí (např. ve velkém městě, aglomeraci)
  • ve stáří
  • žít pod intenzivním stresem
  • těhotné ženy

LEVOTOČIVÝ VITAMÍN C

Přirozený vitamín C obsahuje nejen všechny výše uvedené přísady, ale především je levotočivý, což umožňuje jeho správné vstřebávání v těle. Vitamín C hraje nesmírně důležitou roli ve fungování lidského těla. Účastní se transformace tyrosinu a syntézy steroidů nadledvinek. Ovlivňuje také zachování normálního oxidačního potenciálu v buňkách.

Kromě toho je třeba zvýšit zásobování vitamínem C v období, kdy je nachlazení obzvláště náchylné - když je den krátký, slunce je nízké, pokles teploty a čerstvá, zdravá a chutná zelenina a ovoce jsou obtížně přístupné.

PRÁŠEK NEBO TEKUTINA

Vitamin C může být užíván v různých formách. Nejčastěji volíme mezi tekutou formou a práškem (také v želatinových kapslích). Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma formami a kterou si zaslouží vybrat?

Vitamín C v tekutině se velmi dobře vstřebává a nezatěžuje žaludek - jeho trávení je rychlejší než trávení prášku nebo tablet. Kromě toho ji lze užívat docela snadno přidáním určené dávky do šťávy, chlazeného čaje, vody a koktejlu. Kapalná forma je proto velmi praktická. Je také snazší podat ji Vašemu dítěti přidáním odměřené dávky do oblíbeného nápoje. Tekutá forma vitamínu C je,proto výhodnější alternativou ke stejnému práškovému doplňku. Denní dávka může být jednoduše přidána do pravidelně pitné vody, dávejte pozor, abyste ji nepřekročili.

Na našem eshopu Vám nabízíme SENZA vitamín C - tekutou formu vitamínu C navíc v lipozomální formě.

O výhodách liposomální formy si můžete přečíst v našem dalším článku - Co je liposomální vitamín C