Lipozomální vitamín C

Lipozomální vitamin C je způsob, jak dodávat velké dávky tohoto vitaminu do buněk.

Lipozomální vitamín C přednosti?

Vitamin C v lipozomální formě je charakterizován vysokou biologickou vstřebatelností, tj. asi 90%. Jeho biologická vstřebatelnost tedy může být srovnávána s téměř intravenózním podáváním vitamínu C. Předpokládá se, že vitamin C v lipozomální formě, je 5-10krát stravitelnější než čistá kyselina L-askorbová (přírodní vitamin C). To znamená, že 5 g lipozomálního vitamínu C má stejný účinek jako 20-50 g vitaminu C podávaného orálně.

Orální podávání vitaminu C není indikováno ve vysokých dávkách, protože je omezeno střevní tolerancí. Z tohoto důvodu je liposomální vitamin C ideální při předepisování vysokých dávek vitamínu C. Léčba megadávek vitamínem C může pomoci v boji proti těžkým onemocněním.

Lipozomální vitamin C je vytvářen pomocí moderní technologie, která je podstatou jeho účinnosti. Zahrnuje uzavření účinných látek do mikroskopických lipidových váčků. Liposomy jsou struktury spontánně vznikající z fosfolipidů. Jsou mnohem menší než kterákoli z buněk v lidském těle a jejich chemická struktura je podobná buněčné membráně. Mají schopnost připojit se k membráně specifického typu buněk a mohou přímo uvolňovat živinu, kterou obsahují.

PROČ SE VYPLATÍ UŽÍVAT VITAMÍN C?

Vitamin C hraje velmi důležitou roli v mnoha procesech v těle. Je antioxidant a aktivátor mnoha enzymů. Je důležitým prvkem posilování imunity (společně s vitamínem D) a je největším spojencem v boji proti infekcím. Kromě toho se doporučuje k léčbě mnoha chronických onemocnění. Potřebujeme vitamín C každý den pro prevenci a proces hojení, ale jídlo je v současné době chudým zdrojem této sloučeniny. Nedostatek vitamínu C může být velmi závažný.

JAKÁ JE RIZIKA NEDOSTATKU VITAMINU?

Nedostatek vitamínu C způsobuje mimo jiné snížení počtu T lymfocytů (lymfy závislých na brzlíku), na nichž je imunitní systém založen, a ty jsou odpovědné za imunitní odpověď těla a tvoří první linii obrany v boji proti virům a bakteriím, které napadají tělo. Náš mozek má zvláště vysokou poptávku po vitaminu C - snížení hladin vitaminu C se může projevit apatií a nedostatkem energie, což také ukazuje na narušení syntézy neurotransmiterů a neuropeptidů. Také bez vitamínu C není železo správně absorbováno. Je třeba si také uvědomit, že velké dávky vitaminu C nesmí chybět v každodenní stravě lidí, kteří mají problémy s infekcemi, ale také s vážnými nemocemi.

Na našem eshopu Vám nabízíme SENZA Vitamín C - jedná se o lipozomální formu vitamínu C ( v 250ml je rozpuštěno 50 gramů lipozomálního vitamínu C).

V naší nabídce najdete i přírodní vitamín C v tekuté formě DuoLife Vita C 750ml.