Probiotika VETOM – očista střev

Exkluzivní patentované produkty, ke zvýšení odolnosti organizmu. Základem produktů jsou mikrobiální buněčné hmoty živých spor bakterií Bacillus subtilis. Tato bakterie se vyvíjela v přírodě několik miliónů let. Během svého vývoje se setkávala s viry, plísněmi a dalšími bakteriemi, které ji nutily vytvořit si takové protilátky, aby přežila a mohla se dále rozmnožovat. Základní preparáty VETOM byly vyvinuty v poválečném období v Rusku. Tento vojenský výzkum byl tajný a jeho hlavní úkolem byl vyvinout produkt, který by byl dostatečně účinný na to, aby rychle ochránil člověka před následkem jaderného, biologického nebo chemického útoku. Po změně režimu v Rusku v 90. letech byl tento výzkum odtajněn a preparát se začal šířit komerčně.

VETOM – intenzivní kůra

Pokud chcete udržet efektivní množství prospěšných bakterií v těle, je ideální provést 1x ročně intenzivní kůru VETOM pro očištění trávicího traktu a zlepšení fungování gastrointestinálního traktu. Vyčištění trávicí trakt je poté schopen daleko lépe přijímat živiny a biologicky aktivní látky.

K dosažení nejintenzivnějšího efektu doporučujeme postupně aplikovat postupně VETOM 1.1 (2 balení), poté VETOM 4 (1 balení) a nakonec VETOM 3 (1 balení). Důvodem je, že každý člověk má ve svém trávicím traktu individuální spektrum mikroorganizmů, a proto nelze jednoznačně určit, který z produktů VETOM bude nejefektivnější.

vetom sada intenzivní kůra

Intenzivní sadu VETOM můžete zakoupit na našem webu: Vetom sada 200 kapslí | Aktivní probiotikum

Sada obsahuje – 2x balení VETOM 1.1, 1x VETOM 3 a 1x VETOM 4

Postup užití sady VETOM:

  1. krok: VETOM 1.1 bakterie Bacillus subtilis
  2. krok: VETOM 4 pomocí bakterií Bacillus subtilis posiluje efekt VETOM 1.1, působí svou účinností v oblasti tenkého střeva
  3. krok: VETOM 3 pomocí bakterií Bacillus amyloliquefaciens posiluje efekt VETOM 1.1, působí svou činností v oblasti tlustého střeva.

Tento ověřený postup a dávkování maximalizuje pozitivní účinek na lidský organizmus a dává tělu možnost udržovat prospěšné bakterie ve střevech v efektivním množství.