Alaptid: podpoří imunitu, zbaví alergie a urychlí hojení

Český objev 80 let. minulého století, který se dostává do povědomí až v posledních několika letech. Alaptid je látka se skutečně výjimečnými regeneračními schopnostmi. Dokáže podpořit imunitu, zbavit alergií, urychlit hojení a celkovou regeneraci. Seznamte se s tímto zajímavým objevem a jeho účinky na celou řadu oblastí našeho zdraví.

Co je alaptid a proč jsme na jeho využití čekali celých 30 let

Evžen Kacafírek, světově uznávaný vědec dnes už neexistujícího Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii, v roce 1985 syntetizoval dipeptid, u kterého spolu s biologem Václavem Plaisnerem prokázali až zázračné regenerační účinky na lidský organismus. Objevenou látku pokřtili jako ALAPTID. Chemicky se jedná o kombinaci alaninu a cyklopentankarbonylu – dvou aminokyselin svázaných ve velmi zajímavém prostorovém úhlu.

Postupně zjistili, že je alaptid opravdu nesmírně aktivní a účinnou látkou. Po změně politické situace v roce 1989 byly ale SPOFA (Spojené farmaceutické závody) a Výzkumný ústav pro farmacii a biochemii zrušeny a vědecké týmy rozpuštěny. Mnoho velmi slibně rozjetých projektů tak bylo bohužel zastaveno. Výzkum a vývoj alaptidu byl znovu zahájen až kolem roku 2010.

Alaptid

Jak alaptid funguje

Alaptid výrazně podporuje růst a množení buněk, a spouští tak fyziologickou regeneraci organismu. Působí ale pouze na lidské a savčí zvířecí buňky, nepodporuje tedy růst mikroorganismů ani množení nádorových buněk. Díky těmto regeneračním schopnostem dokáže obnovit poničenou tkáň a skvělé účinky má také na imunitu. A to jak tu oslabenou, tak nadměrnou, která se projevuje alergiemi.

Během zkoumání alaptidu nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky a nepodařilo se ani zjistit jeho toxickou dávku. Jedná se tak o naprosto bezpečnou látku, která čistě fyziologicky spouští regeneraci buněk v jakékoliv tkáni či orgánu. Nikdy se ale nedostane do extrému, kdy by tělu mohla škodit.

Účinky alaptidu a možnosti jeho využití

Hlavním účinkem alaptidu je už zmíněná podpora růstu buněk, tedy regenerace. Od toho se odvíjí celá řada možných způsobů jeho využití.

Podpora imunity

V případě nedostatečné imunity jsme náchylní k nemocem, v případě nadměrné imunity pak vznikají alergie. Alaptid ovlivňuje oba dva případy – reguluje imunitu tak, aby fungovala správně. U alergiků se po užívání alaptidu zjistilo, že přestali být alergičtí.

Prevence pro udržení vitality

Po dosažení asi 45 let života přestává v lidském těle fungovat brzlík – žláza produkující lymfocyty nezbytné pro imunitní systém. Proto s přibývajícím věkem klesá imunita a stoupá nemocnost. Preventivní užívání alaptidu od 30–40 roku života zajistí organismu regeneraci, podpoří jeho imunitní systém a zpomalí stárnutí.

Hojení jakýchkoliv tkání

Vnitřní i vnější užívání alaptidu má skvělé účinky na hojení jakýchkoliv ran a celkovou regeneraci kůže. Výborně funguje například na proleženiny, bércové vředy, popáleniny, jizvy, ale i klasické odřeniny a modřiny. Využívá se také po operacích.

Regenerace a omlazení kůže

Alaptid má své místo i v kosmetice. Díky regeneračním schopnostem dokážou krémy s alaptidem účinně vyhladit vrásky a zpevnit pleť. Navrací tak mladistvý vzhled.

Účinků alaptidu je ale ještě daleko více:

  • Zlepšuje mozkové funkce,
  • podporuje správnou činnost nervového systému,
  • odstraňuje krvácení a zánět dásní (Alagenex zubní pasta s alaptidem)
  • chrání před civilizačními nemocemi,
  • bojuje proti virům,
  • hojí žaludeční vředy,
  • podporuje tvorbu kolagenu.

Chcete alaptid vyzkoušet i vy? V naší nabídce najdete celou řadu prémiových doplňků stravy i dalších produktů s alaptidem od firmy Alagenex.

ALAGENEX KAZETA - 3. měsíční ozdravná kůra (regenerace buněk)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení