Brynza jako zdroj důležitých probiotik

Brynza je slovenský mikrobiální fenomén, unikátní patent přírody, který zachovává všechny původní složky ovčího mléka. Proces zrání na salaši a při výrobně brynzy způsobuje doslova přemnožení přátelských bakterií mléčného kvašení, tzv. probiotik, jejichž blahodárné účinky na lidský organismus stále častěji opěvují vědci i lékaři.

Co je důležité při volbě brynzy

Příznivé účinky na organismus má pouze čerstvá brynza z tepelně neopracovaného ovčího mléka. Pasterizovaná či termizovaná brynza je "mrtvý" produkt, využitelný pouze k nasycení. Má sice dlouhou dobu trvanlivosti, ale působením vysokých teplot ztratil téměř všechny příznivé účinky.

Jak nám brynza prospívá

Brynza zlepšuje poměr LDL a HDL cholesterolu. "Špatný" LDL cholesterol snižuje, zatímco "dobrý" HDL cholesterol zvyšuje. Příznivé účinky slovenské brynzy byly, mimo jiné, potvrzeny nedávným klinickým pokusem, při němž 24 dobrovolníku jedlo po dobu osmi týdnů 100 g brynzy denně. Po měsíci u nich bylo statisticky prokázáno snížení LDL cholesterolu v krvi o 6%, po dvou měsících o 10%, u dvou třetin dobrovolníků se také zvýšil prospěšný HDL cholesterol.

Brynza se připravuje z ovčího mléka, které má 3x více vápníku než mléko kravské. Přítomné mléčné bakterie zvyšují vstřebávání vápníku a jiných minerálů.

Přírodní probiotika zdravá výživa

Pozitivní účinky brynzy můžete získat i z doplňku stravy

Senza Lyovis je doplněk stravy, který z brynzy šetrným způsobem získává všechny prospěšné látky. Brynza je zpracovávána procesem tzv. lyofilizace (vymrazování, sublimační sušení). Při tomto postupu se malé kousky látky určené k sušení rychle zmrazí, a to tak, aby bylo minimalizováno poškození struktury vznikajícími krystalky ledu. Potom se výrobek umístí do sušárny. Tohoto postupu se využívá k sušení termolabilních látek, které se při běžných metodách sušení rozkládají. Sušená potravina si tak v maximální míře zachová svou všechny živé látky, původní texturu i aroma. Sypká směs brynzy je nakonec dávkována do kapslí. Jedna kapsle produktu Senza Lyovis obsahuje cca 400mg sušené brynzy.

Senza Lyovis 90 kapslí obsahuje pouze čistou, nepasterizovanou, vysušenou brynzu v prášku.

LYOVIS_3