Chlorofyl

Chlorofyl je látka přítomná v každé zelené rostlině. Toto neobvyklé barvivo hraje klíčovou roli v procesu přeměny slunečního světla na kyslík.

CO JE CHLOROFYL?

Základní forma chlorofylu přítomná ve většině rostlin má zelenou barvu. Středem jeho molekuly je hořčík. Díky chlorofylu probíhá světelná fáze fotoynézy - proces, při kterém rostliny přeměňují sluneční světlo na energii, kterou potřebují k životu. Molekula chlorofylu má strukturu podobnou hemoglobinové molekule. Jaký je účinek chlorofylu a proč byste měli dosáhnout u některého z doplňků dostupných na trhu s touto látkou? Jaká onemocnění může tato „rostlinná krev“ pomoci a jak ovlivňuje lidské zdraví?

ÚČINKY CHLOROFYLU

Zelené barvivo ovlivňuje tělo mnoha různými způsoby a podporuje jeho zdraví. Zde je několik příkladů, jak chlorofyl funguje:

Stimuluje tvorbu červených krvinek

  • díky čemuž se zvyšuje objem krve a mrtvé červené krvinky se rychleji nahrazují novými. To se zase promítá do lepší cirkulace a účinnějšího čištění těla odpadních produktů.

Posiluje odolnost organismu

  • chlorofyl také podporuje boj imunitního systému proti infekcím a patogenům. A co víc, zmírňuje průběh infekce a pomáhá odstranit zánět.

Podporuje trávicí systém

  • silný je hlavně při očištění těla a bojem proti Candida albicans, což způsobuje zažívací potíže. Pomáhá také neutralizovat škodlivé účinky smažených mastných potravin na tlusté střevo.

Inhibuje oxidaci buněk

  • zpomaluje jejich stárnutí a také snižuje počet mutací.Tato látka je silný antioxidant, který účinně chrání buňky těla před poškozením

Podporuje produkci estrogenu

  • chlorofyl má také příznivý účinek na ženskou hormonální rovnováhu, stimuluje produkci estrogenu

Neutralizuje nepříjemný pot a dech

  • k četným výhodám chlorofylu může patřit i schopnost neutralizovat pot. Jeho konzumace ve velkém množství také odstraňuje nepříjemný zápach z úst a zlepšuje pohodlí každodenního fungování.

Bohatým zdrojem chlorofylu je produkt, který najdete na našem eshopu DuoLife Chlorofil.

chlorofyl-ucinky-pro-lidsky-organismus