Chlorofyl

Chlorofyl je látka přítomná v každé zelené rostlině. Toto neobvyklé barvivo hraje klíčovou roli v procesu přeměny slunečního světla na kyslík.

CO JE CHLOROFYL?

Základní forma chlorofylu přítomná ve většině rostlin má zelenou barvu. Středem jeho molekuly je hořčík. Díky chlorofylu probíhá světelná fáze fotoynézy - proces, při kterém rostliny přeměňují sluneční světlo na energii, kterou potřebují k životu. Molekula chlorofylu má strukturu podobnou hemoglobinové molekule. Jaký je účinek chlorofylu a proč byste měli dosáhnout u některého z doplňků dostupných na trhu s touto látkou? Jaká onemocnění může tato „rostlinná krev“ pomoci a jak ovlivňuje lidské zdraví?

ÚČINKY CHLOROFYLU NA TĚLO

Zelené barvivo ovlivňuje tělo mnoha různými způsoby a podporuje jeho zdraví. Zde je několik příkladů, jak chlorofyl funguje:

Stimuluje tvorbu červených krvinek

  • díky čemuž se zvyšuje objem krve a mrtvé červené krvinky se rychleji nahrazují novými. To se zase promítá do lepší cirkulace a účinnějšího čištění těla odpadních produktů.

Posiluje odolnost organismu

  • chlorofyl také podporuje boj imunitního systému proti infekcím a patogenům. A co víc, zmírňuje průběh infekce a pomáhá odstranit zánět.

Podporuje trávicí systém

  • silný je hlavně při očištění těla a bojem proti Candida albicans, což způsobuje zažívací potíže. Pomáhá také neutralizovat škodlivé účinky smažených mastných potravin na tlusté střevo.

Inhibuje oxidaci buněk

  • zpomaluje jejich stárnutí a také snižuje počet mutací. Lze proto učinit závěr, že udržování chlorofylu ve stravě je dobrým prvkem prevence rakoviny. Tato látka je silný antioxidant, který účinně chrání buňky těla před poškozením.

Podporuje produkci estrogenu

  • chlorofyl má také příznivý účinek na ženskou hormonální rovnováhu, stimuluje produkci estrogenu a snižuje tak riziko rakoviny vaječníků.

Neutralizuje nepříjemný pot a dech

  • k četným výhodám chlorofylu může patřit i schopnost neutralizovat pot. Jeho konzumace ve velkém množství také odstraňuje nepříjemný zápach z úst a zlepšuje pohodlí každodenního fungování.

Bohatým zdrojem chlorofylu je produkt, který najdete na našem eshopu DuoLife Chlorofil.

chlorofyl-ucinky-pro-lidsky-organismus