Chronický zánět

Chronický zánět jako společný jmenovatel civilizačních chorob. Podle posledních výzkumů, degenerativní nemoci tepen, srdce a další známé civilizační choroby nejsou různé nemoci, ale symptomy, které jsou projevem jednoho hlubokého problému. Tímto problémem jsou chronické záněty.

Jak vznikají chronické záněty

Největší vliv má naše strava, především rychle zpracovaná (fast food). Nejvíce nemocným a medikovaným národem na světe jsou Američnané. Pokud jde o jejich stravovací návyky, dvě kalorie ze tří, které zkonzumují můžeme zařadit do kategorie "fast food" či "junk food". Tato strava ničí imunitní systém, urychluje stárnutí a dramaticky zvyšuje riziko úmrtí na sepsi (otrava krve, infekční přetížení organizmu). Tyto problémy se netýkají jenom USA, ale i Velké Británie a dalších evropských zemí. Hlavním problémem je konzumace průmyslově zpracovávaných potravin a z toho důvodu se očekává snižování průměrné délky života. Společným jmenovatelem jsou právě chronické záněty v těle, protože tyto potraviny působí prozánětlivě.

Prozánětlivé potraviny s omega 6

Jsou to všechny potraviny, které mají vysoký obsah Omega 6 například hamburgery, hranolky, pečivo, rostlinné oleje apod.

Omega 6 a Omega 3

Jak se zbavit chronických zánětů

Základem je změnit poměr mastných kyselin Omega 6 k Omega 3 v těle. Optimální poměr je 3:1 a nižší. Z běžné stravy máme příjem velkého množství Omega 6. Je nutné tělu dodávat kvalitní Omega 3 mastné kyseliny. Je velmi důležité, aby se Omega 3 vždy konzumovala s protizánětlivou složkou, kterou nazýváme polyfenoly. Polyfenoly jsou velmi silným antioxidantem a zároveň chrání Omega 3 před oxidací. Díky tomu se Omega 3 dostane na správné místo, tedy do buněčné membrány.

Základem je zdravá buňka, pokud chcete mít zdravou buňku je nutné mít správný poměr mastných kyselin!!