Sirup z 23 druhů bylin pro celkové zdraví

Sirup Intra je to nejlepší od matky přírody v jediné lahvi. Planeta Země dodává lidskému organismu vše, co potřebuje pro zdravý a plný život. Postupem času je však vinou uspěchanějšího životního stylu a současných pěstitelských postupů stále těžší získat ze stravy to nejlepší. Důsledkem pak může být ztracená rovnováha a pocit nedokonalého zdraví.

Osvědčené a prověřené bylinné výtažky obsažené v přípravku Intra dodávají tělu rostlinné látky a antioxidanty chybějící v běžném jídelníčku a uvádějí organismus do rovnováhy, kterou potřebujeme pro zdraví a fyzickou i duševní pohodu. Přesně vyvážený přípravek Intra je přírodním doplňkem výživy, jehož 23 bylinných výtažků společně působí mnohem účinněji. Intra pomáhá posilovat všech osm soustav lidského organismu a udržovat je v rovnováze. Vy se přitom cítíte lépe, šťastněji a plni energie.

8 soustav lidského organismu

Obsažené bylinky

Vojtěška

Původem z Blízkého východu, nyní se pěstuje po celém světě. Vyznačuje se vysokým obsahem vitaminů, minerálů, flavonoidů, aminokyselin a proteinů. Konzumace částí starších rostlin je rozšířena především pro velmi vysoký obsah vlákniny. Sušený list vojtěšky se prodává jako doplněk výživy.

Aloe vera (gel)

Tato bylina se odedávna využívá především pro léčení menších popálenin, oděrek a jiných podráždění kůže. Aloe se užívá ale také vnitřně. Léčí celou řadu nemocí od kašle po zácpu.

Kořen kozince

V západní bylinné medicíně je považován za tonikum podporující metabolismus a zažívání. Konzumuje se jako čaj uvařený z kořenů. Tradičně se používá pro posílení imunitního systému a léčbu poranění.

Včelí pyl

Všeobecně oblíbený doplněk výživy, který pomáhá posilovat imunitní systém a dodává energii celému tělu. Včelí pyl obsahuje protein, sacharidy, mastné kyseliny, minerály a vitaminy. Včelí pyl se vyznačuje vysokým obsahem B-komplexu a vitaminů A, C, D a E. Obsahuje také lecitin, beta karoten a selen. Díky této kombinaci je včelí pyl skvělým zdrojem antioxidantů.

Paprika

Je bohatá na vitaminy, tradičně se užívá pro posílení metabolismu. Běžně se užívá také pro zvýšení účinnosti jiných bylinných výtažků v přípravku.

Meduňka lékařská

Původem z jižní Evropy, nyní se pěstuje po celém světě. Je známá pro své relaxační účinky.

Celerová semínka

Jsou původem z jižní Evropy. Věří se, že prostupují celým organismem a zklidňují jej.

Kořen čekanky

Pochází z Evropy a Asie. Z praženého kořene této rostliny se vaří náhražka kávy a z tlučených listů se připravují obklady, které ulevují od otoků a zanícení. V sedmdesátých letech minulého století bylo zjištěno, že kořen obsahuje až 20 % inulinu. Od té doby byly vypěstovány nové odrůdy s obsahem inulinu srovnatelným s cukrovou řepou.

Slzovka porcelánová

Vyskytuje se v tropických oblastech na celém světě. Počátky jejího používání spadají do doby před dvěma tisíci let. Charakteristické jsou vlastnosti podobné orientálnímu ženšenu. Usnadňuje močení, posiluje funkci sleziny, odstraňuje hnis a ulevuje od revmatických bolestí.

Čínská růže

Je původem z Číny a Japonska. Její šípky jsou vysoce ceněny pro vysoký obsah bioflavonoidů, rostlinných kyselin a živin. Šípky se konzumují zvláště pro svůj obsah vitaminu C. Běžně jsou lisovány a filtrovány a vyrábí se z nich šípkový sirup.

Kořen pampelišky

Pampeliška je známá svými silnými kořeny, jež mají posilovat zažívací funkce. Mnozí lidé je považují za vynikající čisticí tonikum podporující funkci jater.

Semena pískavice řeckého sena

Roste převážně na Středním východě a v oblasti Středozemního moře. Jedná se o jednu ze skutečně pradávných tradičních rostlin, jejíž používání je doloženo již před několika tisíci let ve starém Egyptě. Současný výzkum prokázal, že semena pískavice snižují hladinu sérového cholesterolu, triglyceridu a lipoproteinu o nízké hustotě u lidských pacientů a pokusných zvířat trpících zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi.

Heřmánek pravý

Bylina původem z Evropy, která je oblíbená pro své zklidňující vlastnosti. Bylinný výtažek je v medicíně používán k léčbě bolestí žaludku, podrážděných střev a jako mírný prostředek pro zdravý spánek. Může být užíván ve formě bylinného čaje. Také se používá jako ústní voda snižující hlenovitost.

Zázvorový kořen

Původem z jižní Asie, v současnosti se pěstuje v tropických oblastech na celém světě. Současný výzkum prokázal, že zázvorový kořen obsahuje množství antioxidantů. Zjistilo se také, že je účinnou látkou pro léčbu cestovní nevolnosti.

Jalovcové bobule

Pochází z východní Evropy. Některé druhy jalovce jsou více než tisíc let staré. Pryskyřičné aromatické jalovcové šištice byly za dávných časů vysoce ceněny Evropany, kteří věřili, že jalovec představuje životní sílu. Olej z jalovce je močopudný a používá se jako prostředek pro usnadnění trávení, odstranění plynatosti a léčbu chorob ledvin a močového měchýře.

Kořen lékořice

Od dávných dob se drcený kořen lékořice používal v zubních prášcích a jako účinný prostředek usnadňující vykašlávání. Výtažek z lékořice je v současnosti přidáván do sirupů proti kašli. Lékořice se také používala při léčbě peptických a ústních vředů. Lékořice působí jako mírné projímadlo.

Mučenka

Bylina původem z jihu Spojených států byla vysoce ceněna indiány kmene Cherokee při míchání tradičních přípravků. Nejnovější studie ukázaly, že flavonoidy obsažené v mučence působí jako uvolňující prostředek a zmírňují úzkost.

Zimozelen okolikatý

Velmi oblíben je u severoamerických indiánů při přípravě tradičních léčiv.

Lesklokorka

Používá se jako tonikum. Věří se, že snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu, ulevuje od kašle a podporuje imunitní systém. Zlepšuje také funkci srdce a jater a má protialergické, protivirové a antibakteriální vlastnosti. Není divu, že byla nazývána elixírem života a byla vyhrazena pro čínské císaře.

Přestup lékařský

Původem z tropické Ameriky a Západní Indie. Dlouhou dobu známý jako lidový lék, v současnosti je součástí mnoha potravinových výrobků.

Bobule schizandry čínské

Schizandra čínská pochází z asijských zemí. Její bobule jsou též známé jako ovoce „pěti chutí“, protože mají neobvykle kyselou, sladkou, hořkou, palčivou a slanou chuť. Nejnovější výzkum se zaměřil na její silné antioxidační vlastnosti a jejich potenciál při ochraně jater.

Kořen ženšenu sibiřského

Ženšen sibiřský je jednou z nejlépe popsaných bylin. je oceňován pro schopnost udržet dobrý zdravotní stav a léčit choroby. Výzkum ukazuje, že ženšen zvyšuje odolnost vůči stresu. Často se používá jako tonikum.

Tymián

Původem z oblasti Středozemního moře, nyní se pro své jedinečné vlastnosti pěstuje na celém světě. Předpokládá se, že bylina má antiseptické, antispasmodické, posilující vlastnosti a navíc podporuje zažívání.

Nyní k dostání na našem webu: Intra 950ml