Vitamín C v lipozomální formě

Lipozomální forma je zajímavá tím, že vitamín C (kyselina askorbová) je obalen tukem (sojový lecitin). Díky tomu vitamín C lépe prochází přes střevní stěnu a rozkládá se až v buňkách. Hlavní výhodou vitamínu C v lipozomální formě je jeho vstřebatelnost, která se navyšuje až k 90%.

Co víme o vitamínu C

Jedná se o nejdostupnější antioxidant. Člověk si bohužel nedokáže vitamín C jako zvířata vytvořit sám, ale musí jej do těla dodávat skrz běžnou stravu nebo doplňky stravy. Jen pro zajímavost např. koza vyprodukuje v játrech 5 – 10 gramů vitamínu C. Přitom doporučená denní dávka pro člověka je pouze 80mg.

Lipozomální vitamin c

V čem je lipozomální vitamín C unikátní

Klasický vitamín C, který přijímáme potravou a potravinovými doplňky stravy, tak má účinnost okolo 15% více střeva nedokáží zpracovat. To znamená, že pouze 15% vitamínu C projde střevní stěnou do krve a zbytek člověk vyloučí. Díky úpravě na lipozomální formu se účinnost (prostup střevní stěnou) navyšuje až k 90%. Vitamín C je skvělý pomocník především v období chřipkových epidemií, nebo ho naši zákaznicí oceňují během sportovních výkonů nebo psychických vypětí.

Zajímavost o vitamínu C

Určitě si říkáte, že si raději dáte ovoce a docílíte stejného efektu. Jen pro představu, např. 100g citronu obsahuje přibližně 40mg vitamínu C. SENZA vitamín C v lipozomální formě má obsah 250ml a je v něm rozpuštěno 50 gramů vitamínu C. Doporučená denní dávka našeho vitamínu je 5 ml (1 gram vitamínu C), což v přepočtu na citróny je 25 kusů a to se ještě nebavíme o jeho prostupnosti přes střevní stěnu. Určitě je tedy lepší volba v době vyšší potřeby - chřipková epidemie, v období častých nemocí a nachlazení, ale také jako prevence - užívat náš vitamín C, je jednodušší než kupovat citróny po kg.

Senza vitamin c zdravý nápoj proti nemoci