Nativní kolagen

Nativní kolagen je přirozenou součástí lidského těla. Hydrolyzovaný kolagen vzniká rozkladem nativního, a to za přítomnosti specifických enzymů. V podstatě jde o "želatinu" pocházející z hovězích kostí a chrupavek. V procesu jeho zpracování jsou zachovány aminokyseliny, které se při konzumaci rychle uvolní a poslouží jako základní stavební prvek nového kolagenu.

Čistý, živý (lyofilizovaný) kolagen je získáván metodou sušení produktů při nízké teplotě (pod 0º C a za sníženého tlaku. Látky si zachovávají svou "aktivitu", jakož i vitaminy, minerální látky, enzymy a pod.

Lyofilizované preparáty obsahují pouze minimální množství vody a nevyžadují žádnou konzervaci. Nacházejí se v kolagenovém prášku, ale i v pleťových maskách. Jejich cena ne vždy potěší. Rostlinný kolagen je v podstatě marketingový tah, protože kolagen je bílkovinou, kterou jsou schopny produkovat pouze zvířata a lidé. Nejčastěji jde o pojmenování složitých cukrů rostlinného původu, které na pokožce vytvářejí efekt "ochranného pláště".

I když rostlinná bílkovina extenzín obsahuje i hydroxyprolin – aminokyselinu kolagenu, v rostlinné formě má odlišnou stavbu. Proto ji nedokáže nahradit a docílit tak kýžený efekt.

V naší nabídce najdete kolagen SENZA collagen 170g. Obsahuje nejvyšší kvalitu 100% hydrolyzovaného rybího kolagenu s vitamínem C a 17 aminokyselinami. Případně DuoLife Collagen 750ml je tekutou esencí mládí, přízpůsobenou pro jednoduché dávkování. Výrobek je obohacen antioxidanty, které mají za následek, že přispívají jak k ochraně před stárnutím tak k udržení dobré kondice.