Lupenka

Lupénkou (psoriáza) trpí přibližně 2 % lidí, nejedná se tedy o raritní onemocnění. Možností, ji léčit, je mnoho. Žádná terapie však bohužel nefunguje na 100 %. Vlastní přičinění pacienta, důsledná režimová a preventivní opatření jsou, proto pro léčbu lupenky nesmírně důležité.

Zdravý životní styl je základ

Řada doporučení pro osoby trpící lupenkou patří k obecným zásadám správné životosprávy. Pro pacienty je však jejich dodržování ještě důležitější než pro lidi zdravé. Mezi základní pravidla patří:

  • nekouřit a vyhýbat se alkoholu,
  • dodržovat obecné zásady zdravé výživy,
  • pravidelně se hýbat (vhodné jsou aktivity šetrné k pokožce),
  • nosit volné oblečení a pohodlnou obuv,
  • vyhýbat se stresu a dbát na dostatek spánku.

Kvalitní zdroj Omega 3 pomoc Vám pomůže při boji s lupenkou

Některé léky, které se využívají při terapii lupenky, jsou při dlouhodobém užívání nebezpečné. To samozřejmě nesnižuje jejich význam. Omega-3 mastné kyseliny a vitamin D jsou však pomocníci, které lze užívat dlouhodobě, protože závažné nežádoucí účinky nepřinášejí. Mezi omega-3 mastné kyseliny patří i EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová). Tyto látky působí protizánětlivě a mají příznivý vliv při léčbě autoimunitních chorob obecně, zabraňují tvorbě psoriatického plaku a zmírňují svědění pokožky.

Řada odborných studií účinnost omega-3 mastných kyselin potvrzuje. V kombinaci s emoliencii, což jsou zevně aplikované látky, které pomáhají udržet nebo obnovit funkci epidermální bariéry, snižují omega-3 mastné kyseliny závažnost chronické lupénky. Postižení pokožky se díky nim zmírňuje bez nežádoucích účinků.

Podpora pro celý organismus

Omega 3 mastné kyseliny prospívají nejen imunitě, ale také zraku, mozku, srdci a cévám. DHA a EPA se přirozeně vyskytují zejména v tučných mořských rybách. Toto maso je podle evropských zdravotnických úřadů vhodné konzumovat alespoň 2−3× týdně. Případnou vhodnou alternativou, jak si zajistit dostatečný příjem omega 3 mastných kyselin s vysokou vstřebatelností a PROTIZÁNĚTLIVÝM efektem.

Na našem webu nabízíme produktovou řadu ZinZino BalanceOil, který splňuje přesně tyto požadavky .

Lupenka je starost na celý život. Při správné léčbě a dodržování režimových opatření, ale nemusí pacienty příliš omezovat. Důležitý je zdravý životní styl a vyhýbání se stresu. Vyzkoušet omega 3 mastné kyseliny, které mají na průběh lupenky prokazatelně příznivý vliv a prospívají zdraví obecně.