Přírodní vitamín C

Vitamin C je jedním z nejpopulárnějších vitamínů. Univerzálnost jeho použití a obecně převládající přesvědčení, že jeho vhodná dávka nás může ochránit před četnými nemocemi, způsobuje, že natrvalo vstoupila do domácí medicíny ve většině polských rodin. Což není věcí posledních let, protože jsme byli od dětství přesvědčeni, že tento vitamín, obvykle uzavřený ve formě malé žluté tablety, nám pomůže projít nezjištěným podzimním a zimním nepokojem.

PŘÍRODNÍ VITAMIN C vs. KYSELINA ASKORBOVÁ

V této víře existuje spousta pravdy, vitamin C pomáhá rychleji řešit nachlazení tím, že stimuluje náš imunitní systém. Nejdůležitější je však najít přírodní vitamin C. Protože si pamatujeme, že to, co nakupujeme v lékárnách, je obvykle kyselina askorbová nebo kyselina L-askorbová. Je to pouze izolát a destilát, který je v něm přirozeně přítomen, který kromě své přirozené formy obsahuje mimo jiné rutin, bioflavonoidy, tyrosinázy nebo askorbinogen. Pokud zjistíme, že některá z těchto složek chybí, aktivita vitamínu C bude zcela pozastavena. Důvodem je skutečnost, že tento vitamin prochází v lidském těle složitým pracovním procesem, který souvisí s přísunem živin, enzymů, antioxidantů, jakož i minerálů a aktivátorů. Pro tento proces je nezbytný plnohodnotný vitamin. Kyselina askorbová nemůže tuto roli plnit, a to pouze proto, že je syntetická, tj. nenachází se nikde v přírodě a je vytvářena člověkem. Faktem je, že se také nachází v přírodním vitamínu C, slouží však pouze jako druh „ochranného obalu“ pro další vitamínové složky. Kyselina askorbová, kterou najdeme nejčastěji, je chemický derivát kukuřičného škrobu, kyseliny sírové a vedlejšího produktu.

PŘÍRODNÍ VITAMÍN C - LEVOTOČIVÝ

Přírodní vitamín C obsahuje nejen všechny výše uvedené přísady, ale především je levotočivý, což umožňuje jeho správné vstřebávání v těle. Přírodní vitamín C je živina nezbytná pro správný průběh celé řady organických funkcí. Hraje nesmírně důležitou roli ve fungování lidského těla. Účastní se transformace tyrosinu a syntézy steroidů nadledvinek. Ovlivňuje také zachování normálního oxidačního potenciálu v buňkách.

PŘÍZNAKY NEDOSTATKU VITAMÍNU C

Člověk neprodukuje vitamin C, proto ho musí do těla dodávat potravou nebo ve formě doplňků. Mezi příznaky tohoto nedostatku vitaminu patří:

  • slabost
  • rychlá únava
  • nedostatek chuti k jídlu,
  • podlitiny
  • vyboulení a krvácení z dásní,
  • potíže s hojením ran,
  • bolesti svalů a kloubů.

To je však pouze část příznaků. V případech významného nedostatku se může objevit i kurděje, nemoc, která zanechává v lidském těle značné zmatky a v extrémních případech dokonce vede k smrti.

Nezapomeňte však, že k uspokojení naší každodenní poptávky po přírodním vitamínu C nestačí jíst jeden pomeranč nebo vypít sklenici šťávy. Vzhledem k neustále se snižujícímu obsahu vitamínů a minerálních látek v ovoci brzy nebude možné zaručit jejich optimální dávku. Proto stojí za to najít vhodné doplňky, které nám umožní tento úkol provést. Nezapomeňte však vybrat ty, které jsou bohaté na přírodní vitamín C, nikoli na syntetickou kyselinu askorbovou. Očekávané výsledky mohou přinést pouze produkty, které jsou přírodními ovocnými extrakty, které jsou uznávány jako skutečné „vitamínové bomby“. Stojí za pozornost věnovat se těm, které obsahují primárně acerolu - je to proto, že se jedná, o skutečnou pokladnici plnohodnotného vitamínu C. Jeden z jeho plodů obsahuje tolik vitamínu C jako kilo citronů a jeho oxidační účinek se řadí mezi špičkové rostliny, to dělá pokožku pružnou a zabraňuje předčasnému stárnutí. Právě tento účinek způsobuje, že vitamín C se také běžně nazývá „vitamín mládí“. Nejsou to však jen plody, které obsahují depozity vitamínu C, další pokladnicí jsou dokonce i šípky, které navíc pozitivně ovlivňují vitalitu celého těla, čistí ji a neutralizují obsah v zažívacím traktu. Nesporným vítězem v této záležitosti jsou však plody CamuCamu, které se dokonce nazývají „superjagoda“. Tato rostlina je nesporným držitelem obsahu vitamínu C. Čerstvé bobule CamuCamu obsahují min. 2500 mg přírodního vitamínu C ve 100g, což představuje 2-3% jejich hmotnosti. Proto se při rozhodování o doplňování vyplatí vybírat pouze produkty s přirozeným složením, protože pouze takové výrobky jsou schopny doplnit nedostatky a zaručit plnou asimilaci.

V našem eshopu vám můžeme nabídnout DuoLife Vita C, který obsahuje pouze přírodní složky.

DuoLife Vita C složení