Proč užívat vitamín C

Jedním z nejčastěji doplňovaných vitaminů, které rádi používáme, zejména při nachlazení, je vitamin C nebo kyselina L-askorbová. Posílení imunity je jen jednou z mnoha výhod. Pro doplnění vitamínu C doplňky je třeba vědět, jak tato látka rozpustná ve vodě a jaké by měly být její dávky.

JAK FUNGUJE VITAMIN C

Kyselina L-askorbová je slabá kyselina, která nenarušuje rovnováhu těla ani pH. Naopak, jeho nedostatek může vést ke stále vážnějším komplikacím. Příliš málo vitamínu C v těle vede k oslabení imunitního systému, anémii nosních krvácení, oslabení krevních cév, poškození dásní.

JAKÉ DALŠÍ ROLE HRAJE VITAMÍN C

  • účastní se syntézy kolagenu
  • podílí se na ochraně nervového systému před neurodegenerativními chorobami
  • posiluje stěny krevních cév

VITAMÍN C – DOPLNĚK STRAVY

Doplňky vitamínu C mají několik podob. Tablety a tobolky jsou nejoblíbenější. Kromě samotné kyseliny askorbové obsahují také pomocné látky. Čistý vitamin lze zakoupit jako prášek nebo granule pro přípravu roztoků. Nejméně používanou, i když upřednostňovanou formou doplňku je tekutý vitamin C. Na druhé straně, lidé se zvláště citlivým žaludkem mohou dosáhnout jeho formy pufrované alkalickou látkou.

VITAMIN C - DENNÍ DÁVKA

Denní potřeba vitamínu C u zdravého člověka je v rozmezí 30 - 100 mg. Musíme si však uvědomit, že poptávka se liší v závislosti na zdravotním stavu, pohody a den. Vitamín C je v těle nesmírně důležitý. Kdy se poptávka po ní zvyšuje:

MŮŽETE PŘEDÁVKOVAT VITAMINEM C

Tělo je skvělé při odstraňování přebytku vitamínu C v moči. Riziko předávkování je opravdu malé, ale když k tomu dojde, příznaky sytosti jsou mírné zažívací potíže. Poptávka po vitaminu C je individuální a rozsah je tak široký, že je obtížné poskytnout konkrétní pokyny.

Na našem eshopu najdete Vitamín C v nejvyšší kvalitě, exkluzivně u nás můžete zakoupit SENZA Vitamín C a přírodní vitamín C - DuoLife Vita C.

Lipozomální vitamín c proč užívat céčko