Proč užívat vitamín C

Jedním z nejčastěji doplňovaných vitaminů, které rádi používáme, zejména při nachlazení, je vitamin C nebo kyselina L-askorbová. Posílení imunity je jen jednou z mnoha výhod. Pro doplnění vitamínu C doplňky je třeba vědět, jak tato látka rozpustná ve vodě a jaké by měly být její dávky.

JAK FUNGUJE VITAMIN C

Kyselina L-askorbová je slabá kyselina, která nenarušuje rovnováhu těla ani pH. Naopak, jeho nedostatek může vést ke stále vážnějším komplikacím. Příliš málo vitamínu C v těle vede k oslabení imunitního systému, anémii nosních krvácení, oslabení krevních cév, poškození dásní.

JAKÉ DALŠÍ ROLE HRAJE VITAMÍN C

  • účastní se syntézy kolagenu
  • podílí se na ochraně nervového systému před neurodegenerativními chorobami
  • posiluje stěny krevních cév

VITAMÍN C – DOPLNĚK STRAVY

Doplňky vitamínu C mají několik podob. Tablety a tobolky jsou nejoblíbenější. Kromě samotné kyseliny askorbové obsahují také pomocné látky. Čistý vitamin lze zakoupit jako prášek nebo granule pro přípravu roztoků. Nejméně používanou, i když upřednostňovanou formou doplňku je tekutý vitamin C. Na druhé straně, lidé se zvláště citlivým žaludkem mohou dosáhnout jeho formy pufrované alkalickou látkou.

VITAMIN C - DENNÍ DÁVKA

Denní potřeba vitamínu C u zdravého člověka je v rozmezí 30 - 100 mg. Musíme si však uvědomit, že poptávka se liší v závislosti na zdravotním stavu, pohody a den. Vitamín C je v těle nesmírně důležitý. Kdy se poptávka po ní zvyšuje:

  • v chladném stavu,
  • u lidí s hypertenzí,
  • u diabetiků
  • u lidí, kteří zneužívají alkohol a kuřáky,
  • u lidí vystavených stresu a vedoucích k nesprávnému životnímu stylu (nízký pohyb, spánek, špatná výživa).

Toto je jen několik příkladů stavu těla, které vyžadují doplnění většího množství vitamínu C. Je třeba si uvědomit, že tento vitamin je zničen při vysokých teplotách, ale je lépe absorbován ve společnosti vitaminu E. Doplňky by se měly užívat před jídlem.

MŮŽETE PŘEDÁVKOVAT VITAMINEM C

Tělo je skvělé při odstraňování přebytku vitamínu C v moči. Riziko předávkování je opravdu malé, ale když k tomu dojde, příznaky sytosti jsou mírné zažívací potíže. Poptávka po vitaminu C je individuální a rozsah je tak široký, že je obtížné poskytnout konkrétní pokyny.

Na našem eshopu najdete Vitamín C v nejvyšší kvalitě, exkluzivně u nás můžete zakoupit SENZA Vitamín C a přírodní vitamín C - DuoLife Vita C.

Lipozomální vitamín c proč užívat céčko