Výhody a benefity kravského colostra

Italská studie z roku 2007 říká, že potravinové doplňky z kravského colostra brání chřipce účinněji než vakcína proti chřipce. Výzkumní pracovníci v San Valentinu porovnávali účinnost tablet z colostra (900 mg, jednou ráno) s očkováním proti chřipce na zdravých jedincích ve věku 30-80 let. Výzkumníci se zabývali počty chřipkových epizod během dvou měsíční léčby a ještě měsíc poté. Jejich zájem se také orientoval na počet dní, kdy byli testovaní lidé nemocní. Lidé, kteří užívali potravinové doplňky z colostra, vykazovali nižší počet případu onemocnění chřipkou než lidé, kteří byli očkováni proti chřipce. Studie také říká, že počet chřipkových dní u lidí, kteří užívali colostrum, byl třikrát nižší než u lidí, kteří byli očkovaní.

Laktoferin, látka obsažená v colostru, je jedna z nejmocnějších podpor imunitního systému a živin, kterou známe. Je velmi důležitý nejen pro svou obranu proti jakémukoliv typu infekce, ale také pomáhá udržet imunitní systém proti přehřátí a mnohým zánětům. Nové studie ukazují, že laktoferin je manažerem imunitních buněk a pomáhá optimalizovat a koordinovat útoky vetřelců.

Colostrum je také hlavním klíčem ke zdravému trávení. Colostrum nejen chrání trávicí trakt před ošklivými bakteriálními infekcemi, ale také snižuje toxicitu těchto infekcí a opravuje sliznici trávicího traktu. V jedné z provedených studií se ukázalo, že colostrum obsahuje velmi vysoké množství látky, kterou vědci nazývají kouzelnou přísadou – pankreatický enzym trypsin, která se přímo podílí na opravách trávicího traktu.

Trénovaní sportovci a zejména běžci často trpí syndromem zvýšené propustnosti střev – stav, ve kterém se poškozují střeva v důsledku zvýšené propustnosti střevní výstelky. Studie vedená profesorem medicíny Rayem Playfordem prověřovala skupinu atletů. Atleti běželi 20 minut na 80% jejich aerobního maxima a poté poskytly týmu vzorky své moči pro zhodnocení. Tým zaznamenal nárůst o 250% propustnosti střev, stejně jako zvýšení tělesné teploty o dva stupně, díky tréninku. Po 14 dnech užívání colostra vědci zopakovali experiment a zaznamenali snížení propustnosti střev o 80%. Mezi další sportovní přínosy colostra patří – prodloužená výdrž, prevence infekce horních cest dýchacích a zvýšená hladina anaerobní síly.

 

V naší nabídce najdete kolostrum SENZA, které je vyrobené z lokálních zdrojů na jižní Moravě.

Colostrum Senza Medical vitamín