Devakam

Webová stránka značky: Devakam

Legendární produkty pro sportovce, používané i těmi nejobávanějšími světovými zápasníky už téměř 100 let.

Farmaceutická společnost Devakam, výrobce Namman Muay, byla založena roku 1930 v Bangkoku v Thajsku. Tehdejší zakladatel společnosti Thongtos Intratat, který byl mimo jiné vlastníkem boxerského klubu, vytvořil originální recepturu oleje Namman Muay, který před zápasem pomáhal jeho boxerům se rychleji rozehřát. Přesný recept tohoto mazání vyrobeného z esenciálních olejů z lokálních bylinek znala pouze Thongtosova rodina a recept byl ústně předáván z generace na generaci. Teprve až v roce 1960 byly konečně připraveny první produkty ke komerčnímu využití.

V dnešní době Namman Muay používají nejen profesionální zápasníci. Prospěšné účinky tohoto produktu oceňují také cyklisté, běžci a další sportovci, stejně jako starší lidé. Díky své obrovské popularitě je Namman Muay k dostání v lékárnách nejen všude v Evropě, ale i na celém světě.

 

Masážní krémy a masážní přípravky N848 Muay

Originální přírodní receptura produktů N848® pochází z dalekého, exotického Thajska. Do světa se tyto krémy a masti rozšířili především díky thajskému boxu – významné části thajské kultury. Proto jsou produkty N848® ve světě známé a prodávané pod názvy jako „Thajská mast“, „Thajský krém“, nebo „Boxerské mazání“.
Thajská přírodní medicína mohla při svém vývoji vycházet nejen z přírodního bohatství Indického a Malajského poloostrova, ale také ze zkušeností svých sousedů. Těmi byly a jsou další východní země: Barma, Laos, Vietnam, Malajsie, Indie, či nedaleko ležící kolébka přírodní medicíny – Čína.

Roku 1945 založil Luangsithi Yotharaks, vystudovaný lékař z university ve městě Sririrach, firmu na jejich průmyslovou výrobu. Bohaté znalosti, kterými disponoval ho vedly k výrobě nejrůznějších léků, největší úspěch mu ale přinesla právě výroba olejů pro boxery.

Pokračovatelem rodinné tradice ve výrobě olejů se stal jeho syn Thongthots Intarathat, který od dětství miloval box. Není tedy náhodou, že v dospělosti založil box centrum s názvem Kingphet, ve kterém se stal nejen majitelem, ale také slavným trenérem. Z tohoto klubu vzešel i Phon Kingphet, první thajský mistr světa v klasickém boxu.


Thongthots Intarathat si na svých svěřencích ověřil, že thajské oleje působí velmi blahodárně jak před tréninkem nebo zápasem, tak i po jeho ukončení. Masírováním svalů thajským olejem dokonale připravil boxery na výkon. Po zápase zase olej přinesl úlevu nataženým svalům a přispěl k redukci krevních podlitin a pohmožděnin po kopech a úderech.

Rozšíření povědomí o thajském boxu a s ním souvisejících produktech přivedlo i další zájemce, lidi mnoha profesí, ve kterých se fyzické námaze vyhnout nedá: hasiče, policisty, stavbaře, kameníky, dřevorubce, řidiče, vojáky... Na některé přípravky nedají dopustit ani ti, které zaměstnáním provází především každodenní psychické vypětí, mj. řada špičkových IT manažerů.

Boxeři udělali thajským mastím a olejům jedinečnou a účinnou reklamu. Kdekterý sportovec chce být fit pro další pohyb tak brzy, jako to dokážou nekompromisní boxeři. Platí to pro muže i pro ženy. Platí pro mládež i pro seniory.

S nemalým rozšířením thajských olejů a mastí však bohužel přišly i spojené obtíže. Přestože jsou produkty vyráběny pod bedlivým dohledem a podle přísných pravidel kontrolovány, způsobil černý dovoz do některých zemí, že nejen u koncových uživatelů ale i u zainteresovaných úřadů poněkud stoupla nedůvěra v tyto produkty.

Není ale třeba se obávat. Všechny produkty N848® jsou plně certifikovány a prošly všemi potřebnými testy dle platných nařízení Evropské Unie. Nehraje roli, že v některých státech jsou tyto produkty již distribuovány prostřednictvím lékárenských sítí, zatímco v jiných jsou stále k dostání spíše v obchodech se sportovním zbožím. Vždy se jedná o stejně účinný a naprosto bezpečný produkt.

2 položek celkem
Thajská mast 100g
Tip
134 Kč bez DPH
162 Kč

Devakam Namman Muay 100g thajský krém je regenerační krém, který efektivně pomáhá při těžkostech...

461
Thajský olej 120ml
Tip
136 Kč bez DPH
165 Kč

Devakam Namman Muay 120ml Thajský Olej je masážní olej ideální k prohřátí svalů před výkonem,...

470

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem