Aloe použití

Aloe je neocenitelným prostředkem péče o krásu, protože zvlhčuje, regeneruje, zklidňuje a zpomaluje stárnutí pokožky. Díky antibakteriálním, protizánětlivým a antimykotickým vlastnostem pomáhá při léčbě akné, psoriázy, herpesu nebo mykózy. Aloe je velmi dobrý prostředek k použití, když máme problém s otlaky, vředy, otoky, popáleniny a omrzliny.

ALOE NA OBLIČEJI

Aloe vera lze použít na citlivou pokožku, která vyžaduje zvláštní ochranu před vnějšími faktory. Pokud se potýkáme s problémem rozšířených krevních cév, jsme přecitlivělí na některé látky obsažené v kosmetice, měli bychom použít šťávu z aloe.

Šťávu lze získat přímo z listů aloe, krájením a mazáním vybraných míst čerstvou šťávou. Pro usnadnění aplikace aloe však můžeme koupit koncentrované aloe ve formě gelu, který je účinnější než krémy, protože jeho konzistence a působení připomíná čerstvou šťávu. Můžeme to použít ráno a večer.

ALOE NA AKNÉ

Dospívající, ale i dospělí, bojují s akné velmi často. Tento boj bohužel vyschne pokožku, která se brání uvolněním ještě většího mazu. Poté dostaneme opačný účinek než zamýšlený. Proto stojí za to koupit gel aloe vera, který dokáže léčit nejen zánět, ale také rozjasnit stávající jizvy na akné a minimalizovat jejich viditelnost. Kromě toho nám pomůže regenerovat a zvlhčit pokožku, vyčistit ji, uklidnit podráždění po depilaci a spálení sluncem. Gel Aloe vera lze použít pod make-up, protože má lehký vzorec a nezanáší póry. Aloe má vitaminy B, které jsou velmi účinné v boji proti akné. Kromě toho působí velmi dobře v kombinaci s vitamíny C a E (mohou být aplikovány ve formě prášku nebo ampulí). Kromě minimalizace sekrece mazu a zánětu, aloe pomáhá při hojení ran, proto je ideální pro problematickou pleť. Díky tomu jí pomáhá regenerovat se a vrátit se do normálu.

ALOE VERA VLASY

Přírodní péče o vlasy, i když vyžaduje znalosti a často trvá nějakou dobu, získává stále širší skupinu příznivců. Mezi mnohé účinné metody patří použití gelové a aloe šťávy.

Aloe je známé svými zvlhčujícími a uklidňujícími podráždění. Proto se často používá jako doplněk k šamponům, maskám a vlasovým kondicionérům. Jaké účinky můžete očekávat při používání aloe vera na vlasy:

  • hydratace sušených pramenů;
  • jemné ztuhnutí a zvedání vlasů;
  • reliéf podrážděné pokožky hlavy;
  • bojujte proti lupům;
  • snížení účinku kudrnatosti;
  • usnadnění stohování a česání.

V jaké formě můžete použít aloe vera na vlasy?

Šťáva z gelu nebo aloe vera funguje dobře, pokud se aplikuje přímo na pokožku hlavy jako struhadlo. Můžete jej však použít jako přísadu do šamponu, kondicionéru a také zředit vodou v poměru 1: 1 a připravený roztok namísto připravené mlhy pro mokré vlasy použít po nalití do rozprašovací láhve.

ALOE NA RÁNY

Přestože se skládá hlavně z vody, aloe je rostlina s mnoha nenahraditelnými vlastnostmi. Může být použit jako potravinový doplněk, kosmetický i jako obklad pro podrážděnou pokožku. Pomáhá hojit rány a otěry. Jak aloe působí a stojí za to ho aplikovat na zraněnou pokožku?

Jak aloe ovlivňuje pokožku?

Kromě vody obsahuje aloe také mnoho sloučenin, které pozitivně působí na pokožku - včetně protizánětlivých anti-prostaglandinů, aloe-emodinu a aloinu. Obklady nebo masti mohou zastavit zánět a zmírnit bolest, a proto se pro rány používá aloe.

Jak aplikujete aloe vera?

Nejjednodušší způsob je aplikovat masti nebo hotový obklad zakoupený v lékárně. Aloe vera je často jednou z jejich hlavních složek. Můžete také provést komprimaci z rostliny pěstované doma. K tomu se listy aloe odříznou, aby se ochladily v lednici, oloupaly a smíchaly. Takto získaný gel by měl být nanesen na rány. Jeden týden před řezáním listů musíte zastavit zalévání rostlin. Aloe určená pro léčebné účely by měla být alespoň tříletá rostlina.