Aloe vera v medicíně

Aloe vera je hlavní druh rostlin z čeledi aloe, z nichž existuje více než tři sta odrůd. V medicíně používáme obyčejnou a dřevitou aloe. Jaké jsou charakteristické rysy aloe vera? Poznáváme to především hustými, masitými listy a ostrými výčnělky. Listy směřují do všech částí světa a ve středu je perianta - červeno-oranžovo-žlutá, bohatá na hodnotný nektar. Jeho kultivace je velmi běžná, můžeme ji pěstovat v našich polských podmínkách. Vyskytuje se přirozeně na Arabském poloostrově, v jihovýchodní Africe a na Madagaskaru.

ALOE VERA V MEDICÍNĚ

Proč je aloe v medicíně tak cenné? Protože šťáva, kterou získáváme z jejích listů, je bohatá na vitamíny, aminokyseliny, enzymy, uhlohydráty, minerály a řadu dalších nutričních hodnot. Díky nim naše tělo funguje správně a je dodáváno s většinou nezbytných ingrediencí. Bohužel jídlo, které jíme samo, nám nedokáže poskytnout dostatek živin, a proto bychom se měli doplňovat - aloe nám pomůže doplnit nedostatek vitamínů a minerálů.

Vitaminy, které nalézáme v aloe, jsou hlavně vitamíny A a C a skupina B. Minerály nalezené v šťávě z aloe jsou vápník, fosfor, měď, draslík, hořčík, zinek, sodík a železo. Aminokyseliny obsažené v aloe jsou stavebními kameny pro proteiny, hormony a enzymy. Jsou pro tělo nezbytné, protože pomáhají při správném růstu a regeneraci po těžkých onemocněních. Aminokyseliny jsou také odpovědné za imunitu, posílení těla během infekce a zánětu, udržování správného pH a dobrého zraku.

Aloe má protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a analgetické vlastnosti. Je to velmi užitečné v případě problémů s trávicím systémem. Uvolňuje zácpu, stimuluje funkci střev.

Aloe lze použít ve formě šťávy nebo ve formě tablet. Tablety se obvykle používají, když máme problém se zácpou, zatímco šťáva je vhodná, aby posílila tělo a doplnila nedostatky vitamínů a minerálů.

V našem eshopu můžete zakoupit produkt DuoLife Aloes 750ml, který obsahuje tekutou formu aloe.