Bambucké máslo

Bambucké máslo zažívá v posledních letech výrazný rozmach v kosmetickém průmyslu. Této surovině právem patří přední místo na obalech krémů, a proto si jeho vlastnosti blíže prozkoumáme.

Bambucké máslo je přírodní produkt, který se získává z ořechů stromu Karité (Vitellaria paradoxa). Největším producentem bambuckého másla je Turecko a země v oblasti Guinejského zálivu. Nejkvalitnější máslo se stále vyrábí ručně s pomocí primitivního nářadí. Výroba spočívá v loupání, drcení, pražení, míchání a následném oddělování másla. Na konci zpracování má máslo zlatožlutou barvu.

Za výjimečné vlastnosti bambuckého másla vděčíme jeho složení (mastným kyselinám)

  • olejová 40- 60%
  • stearová 20-50%
  • linolová 5 - 11%
  • palmitová 3 - 9%
  • linolenové a Arachidová, méně než 1%
  • kromě mastných kyselin obsahuje vitamin A a E

Účinky bambuckého másla

Bambucké máslo najdeme, buď jako samostatný produkt nebo jako součást různých kosmetických výrobků z důvodu výrazných účinků v boji proti psoriáze a akné. Rovněž umí pomoci při jizvách po poranění, celulitidě a strií. Pro jeho protizánětlivé vlastnosti je často součástí léčivých mastí. Bambucké máslo taje při tělesné teplotě a proto se snadno vstřebává, pokožku hydratuje a zvláčňuje. Je přirozeným UV filtrem a je výbornou složkou po opalování a naopak v zimním období chrání pokožku před větrem a mrazem.

Dbejte na nejvyšší kvalitu - krásná vůně může zakrývat kvalitu surovin.

Bambucké máslo se dělí na 5 typů. A, B, C, D a E. Syrové nerafinované máslo (A) až po kontaminované nečistotami (E). Nejkvalitnější typ - A, má slonovinovou barvu a silnou ořechovou vůni. Rafinací máslo ztrácí až 90% účinných složek. V kosmetických produktech od firmy  Alaganex se také používá bambucké máslo pro jeho pozitivní účinky, samozřejmě jen v té nejvyšší kvalitě - typ A. V nočním krému tvoří až 60% složení a je základem výživy pro pleť během spánku. Oba krémy si můžete objednat na našem eshopu.

Alagenx ALASKIN regenerační denní krém s alaptidem 50ml

ALASKIN&CARE regenerační noční krém s alaptidem

 

 

 

 

 

 

 

Alagenex ALASKIN regenerační noční krém s alaptidem 50ml

ALASKIN&CARE regenerační noční krém s alaptidem

Tip od ALAGENEX life pro všechny budoucí maminky: Regenerační denní a noční krém s alaptidem s vysokým obsahem bambuckého másla nejvyšší kvality spolu s účinnou látkou alaptid ochrání vaše bříško před tvorbou strií.