Kolagen

Kolagen je vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavebním kamenem našich pojivových tkání. Kolagen se přirozeně vyskytuje v kloubech, ve vazivových tkáních, v chrupavkách a také v zubech, v pokožce a v kostech.

Kolagen na klouby, šlachy zuby i pleť

Je nám známo přes 25 typů kolagenů. Nejdůležitější z nich jsou I, II. Kolagen typu I, tvoří 90 % kolagenu v těle, najdeme ho v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Typ II tvoří převážně chrupavky.

Kdy dodávat tělu kolagen uměle

Produkce kolagenu v těle s věkem postupně klesá a to se samozřejmě podepíše na všech tkáních, ve kterých je obsažen, takže téměř na všech. Naše pleť ve vyšším věku už není tak pevná a naše klouby vlivem opotřebí vržou a pobolívají. Je tedy vhodné tělu dodávat kolagen uměle. Více informací o účincích kolagenu na klouby si můžete přečíst v článku o bolestech kloubů. Kolagen je vhodné doplňovat i v případě, že aktivně sportujete, nebo těžce fyzicky pracujete a vaše tělo dostává zabrat. Ocení ho také mladí lidé v období růstu, těhotné a kojící ženy.

V naší nabídce najdete kolagen SENZA collagen 170g. Obsahuje nejvyšší kvalitu 100% hydrolyzovaného rybího kolagenu s vitamínem C a 17 aminokyselinami. Případně DuoLife Collagen 750ml je tekutou esencí mládí, přízpůsobenou pro jednoduché dávkování. Výrobek je obohacen antioxidanty, které mají za následek, že přispívají jak k ochraně před stárnutím tak k udržení dobré kondice.

SENZA Collagen - kolagen pro klouby, pokožku i vlasy