Mastné kyseliny | Zinzino Balance Oil

Naše západní strava obsahuje mnoho Omega 6 mastných kyselin a relativně malé množství Omega 3 mastných kyselin z mořských zdrojů, což zvyšuje nerovnováhu mezi mastnými kyselinami v těle. Tato nerovnováha přispívá k životnímu stylu, který způsobuje zdravotní problémy. Omega 6 a Omega 3 mastné kyseliny jsou prekurzory signálních molekul (eikosanoidů) v těle podobné hormonům. Eikosanoidy odvozené od Omega 6 mastných kyselin jsou prozánětlivé a přispívají k chronickým zánětům. Signální molekuly odvozené od Omega 3 mastných kyselin mají nižší zánětlivý potenciál, některé jsou dokonce protizánětlivé. Tyto eikosanoidy se v mnoha ohledech navzájem doplňují, a proto je důležité udržovat mezi nimi rovnováhu. Správný poměr Omega 6 a Omega 3 mastných kyselin má zásadní význam na správnou rovnováhu eikosanoidů, zatímco nadbytek Omega 6 mastných kyselin oproti Omega 3 mastným kyselinám přispívá k chronickým zánětům. Severská rada ministrů doporučuje, aby poměr mastných kyselin Omega 6 k Omega 3 ve stravě byl nižší než 5:1.

Jak zjistím, jestli mám správný poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3?

Doporučujeme všem, aby si zjistili poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3 v těle pomocí našeho Zinzino Balance testu. Test slouží ke zjištění obsahu mastných kyselin v krvi, což odráží profil mastných kyselin ve vaší každodenní stravě. Z profilu mastných kyselin se vypočítá hladina mastných kyselin Omega-3 a poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3. Pokud máte vyváženou stravu, bude poměr Omega-6 k Omega-3 mastných kyselin nižší než 5:1, ideálně nižší než 3:1.

K výraznému zlepšení poměru Omega-6 k Omega-3 doporučujeme jeden z nejlepších produktů na našem trhu Zinzino Balance Oil. K dostání je ve více příchutí i dalších variant pro lidi co nemají rádi chut oleje nebo jsou vegany. Varianta AquaX je rozpustná ve vodě a Vegan je vyrobena z přírodních řas.

Zinzino-Balance-Oil-Orange-Lemon-Mint-300ml