Omega 3 a omega 6 mastné kyseliny

Lidské buňky byly naprogramované na poměr Omega-6 : Omega-3 v poměru 1:1. Moderní vysoce zprocesovaná a průmyslově zpracovaná strava (produkty hospodářských zvířat chovaných v zajetí, jež jsou krmené nezdravými krmnými směsi), obrovské navýšení konzumace Omega-6. V současnosti způsobuje velmi špatný poměr Omega 6 / Omega 3. Aktuální poměr se pohybuje v průměru 15:1, OPROTI 5:1 v minulosti! Poměr od 5:1 a vyšší pak způsobuje narušení a špatnou funkci buněčných membrán, které nejsou schopny dostatečně chránit prostředí uvnitř buňky. To vede k produkci destrukčních enzymů (MMP), které uvolňují látky způsobující chronický zánět. V dlouhodobém horizontu může být takový proces příčinou celé řady symptomů, které označujeme jako “civilizační nemoci”.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje správný poměr Omega-6 : Omega-3 do 4:1 a pro získání tohoto poměru užívání vhodných doplňků stravy s Omega-3. Vědci se však shodují, že klíčem ke zdravému fungování buněk je správný poměr 3:1 a nižší.

Lidský organismus je složen z cca 50 bilionu buněk. Každá buňka je chráněna buněčnou (cytoplazmatickou) membránou, která je tvořena dvojitou vrstvou fosfolipidů (mastnými kyselinami a proteiny). Pokud buněčná membrána nemá správný poměr (3:1 a nižší) esenciálních Omega-6 : Omega-3, tak je narušena správná funkce buňky.

Na našem eshopu Vám nabízíme jeden z nejkvalitnějšího zdroje Omega-3 v produktu ZinZino BalanceOil 300ml.

Doporučujeme užívat produkt po dobu minimálně 3 měsíců pro dosáhnutí snížení poměru Omega-6 ku Omega-3 k hodnotě 3:1.

Zinzino Balance Oil 300ml

Zapojte se jako spotřebitel (fyzická osoba) nebo obchodník (právnická osoba) do programu ZinZino a nakupujte produkty za prémiové ceny.

Více o programech se dozvíte na na našich stránkách.

Pokud by Vám nebylo něco jasné kontaktujte našeho konzultanta na produkty ZinZino.