Použití Aloe Vera

POUŽITÍ ALOE VERA

Aloe vera je neobvyklá rostlina známá několik tisíc let, která je podle mnoha kultur nazývána „rostlinou nesmrtelnosti“. Tento sukulent, který se nachází hlavně na africkém kontinentu, je známý svými úžasnými antibakteriálními, protizánětlivými, antioxidačními a regeneračními vlastnostmi. Aloe vera, která se používá v mnoha kulturách, nachází své uplatnění v mnoha oborech a podporuje lidi v každodenním fungování dodnes.

ALOE - POUŽITÍ V MEDICÍNĚ A KOSMETICE

Aloe vera lze použít v oblastech, jako je medicína a kosmetika. Aloe je znám především svými cennými vlastnostmi, které stimulují imunitní systém. Měl by být používán k posílení těla během slunovratu, a když jsme méně odolní, např. v důsledku náhlé změny klimatu nebo po nemoci.

Můžeme je také použít, když máme zažívací potíže, protože normalizuje funkci střev, léčí vředy a zácpu. Rovněž stojí za to přemýšlet o tom, kdy chcete zhubnout, protože má detoxikační a čistící účinek. V každé situaci byste se však měli řídit starým pravidlem - „co je moc, je to nezdravé“ - když pijeme aloe vera po dlouhou dobu, můžeme mít opačný účinek, tj. Potíže s defekací.

Jedním z hlavních použití aloe je jeho přítomnost v přírodní medicíně. Aloe najde své místo v této oblasti hlavně díky bohatosti vitamínů, jakož i aminokyselin a mastných kyselin. Mimořádně důležité použití aloe vera v přírodním lékařství je použití extraktu z této neobvyklé rostliny k posílení imunitního systému. Aloe vera je schopna podporovat tělo díky obsahu takových složek, jako jsou vitamíny A, C, E, kyselina listová, cholín, B1, B2, B3 a B6. Díky tomu bude tento neobvyklý sukulent použit během procesu zotavení po různých zraněních a chronických onemocněních. Aloe má navíc ve svém složení dva rostlinné steroly, které jsou pro tělo nesmírně důležité, které mají protizánětlivé aplikace, chrání kosti a klouby a pomáhají také zmírňovat různé alergie.

Příznivé účinky „rostliny nesmrtelnosti“ jsou známy nejen v medicíně, ale také v jednom z nejdynamičtěji se rozvíjejících oborů. Aloe našlo své uplatnění ve výrobě kosmetiky díky své velké absorpci ve vnějších vrstvách pokožky a svým jedinečným vlastnostem. Tento sukulent se používá při výrobě šamponů, kondicionérů a vlasových masek. To vše díky mimořádné schopnosti vstřebat se do hluboké struktury vlasů a posílit je, aby byly silnější a lesklejší. Extrakt z aloe navíc silně zabraňuje rozštěpeným koncům a tvorbě tzv. Prošívaných přikrývek. Vzhledem k tomu, že aloe je ideálním přírodním zvlhčujícím prostředkem, jeho přítomnost ve vlasové kosmetice zabrání jejich nekontrolovatelnému kudrnatosti.

Aloe vera použití

Používání aloe v kosmetice prospěje nejen vlasům - existují i ​​další kožní doplňky, které potřebují vlhkost a vitamínovou bombu velmi špatně. Díky mimořádným vlastnostem tohoto sukulentu je aloe vera schopna syntetizovat elastin a kolagen velmi efektivně. Díky této dovednosti aloe vera zvlhčí i ty nejsušší pokožky. Ideální pro péči o zralou pleť, která postrádá pružnost a pevnost.

Dalším neobvyklým použitím aloe je jeho stále populárnější použití ve světě gastronomie. Aloe vera, když se přidá do vařených jídel, jim nejen dodá jedinečnou, jemnou chuť, ale také zajistí, aby jídlo získalo obrovskou výživnou hodnotu. Kromě konzumace extrémně populární aloe šťávy dnes, stojí za to vyzkoušet si různé druhy aloe tinktur, které se nejen zahřejí v mrazivém dni, ale také se postarají o imunitu těla.