Vitamíny a multivitamíny na posílení a podporu imunity

Imunita je obranná schopnost našeho organismu vůči nebezpečným vlivům okolního prostředí. Oslabená imunita má za následek častější infekční onemocnění, jako jsou různé virózy, chřipka, bakteriální infekce jako je angína, ale i gynekologické potíže nebo záněty močových cest.

Doplňků stravy, které obsahují látky přispívající k normální funkci imunitního systému, je nepřeberné množství. Potravinové doplňky tyto látky nabízejí v různých kombinacích, kdy se jejich účinek vhodně podporuje.

Mezi nejčastěji používané látky patří

  • Vitamin C
  • Vitamín D
  • Kyselina listová
  • Selen
  • Echinacea purpurea (třapatka nachová)
  • Rakytník řešetlákový

Pro další široce užívanou látku - Beta-glukany (přírodní polysacharidy nacházející se v buněčných stěnách některých druhů kvasinek, např. Saccharomyces cerevisiae) a hub (nejoblíbenější je Hlíva ústřičná) - nebylo dosud schváleno žádné zdravotní tvrzení týkající se ovlivnění imunitního systému. Stejně tak jsou na tom nukleotidy.

Nabízíme také přípravky obsahující Colostrum - kravské mlezivo. Je to unikátní tekutina produkovaná matkami bezprostředně po porodu mláděte, obsahující velké množství důležitých látek (vitamíny, minerály, imunitní faktory, růstové faktory, aminokyseliny).

V neposlední řadě naši obranyschopnost zásadně ovlivňuje zdravá střevní mikroflóra. Její porušení se pak projeví sníženou imunitou a následným častým onemocněním. Důležitou roli při zánětlivých a imunologických reakcích hrají také Omega 3 nenasycené mastné kyseliny.